پاسخ ساجدی‌نیا به انتقادات شورایی‌ها درباره "پارک شوش"
فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ از دستگیری 119 سارق و زورگیر طی 48 ساعت گذشته خبر داد.

سردار حسین ساجدی‌نیا صبح امروز در حاشیه دستگیری تعدادی از سارقان پایتخت در جمع خبرنگاران گفت: در ادامه اجرای طرح‌های محله‌محور، برخورد با سارقان در دستور کار قرار گرفت که برهمین اساس طی 48 ساعت گذشته ماموران پلیس آگاهی و یگان امداد طی عملیات‌های مختلف 119 سارق پایتخت را دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه در میان دستگیرشدگان 90 نفر کیف‌قاپ و زورگیر حضور دارند ادامه داد: مابقی افراد دستگیرشده نیز در قالب سه باند سرقت از منزل فعالیت می‌کردند.

فرمانده نیروی انتظامی بزرگ با بیان اینکه در مجموع 23 باند توسط ماموران پلیس طی 48 ساعت گذشته منهدم شد گفت: با توجه به اقدامات انجام شده به نظر می‌رسد در چند روز آینده شاهد کاهش وقوع سرقت، زورگیری و کیف‌قاپی در سطح شهر تهران باشیم.

ساجدی‌نیا همچنین از کاهش 14 درصدی سرقت در 6 ماهه ابتدایی امسال در پایتخت خبر داد و خاطر نشان کرد: پیش‌بینی می‌شود با توجه به اقدامات و تلاش‌های صورت گرفته، در آینده نیز شاهد کاهش سرقت باشیم.

وی با بیان اینکه اکثر سارقان دستگیر شده در داخل شهر تهران سکونت داشته و حدود 90 درصد آنها سابقه‌دار هستند گفت: متاسفانه در بین سارقان دستگیر شده این عملیات‌ها افرادی وجود دارند که بیش از 20 مرتبه توسط پلیس دستگیر شده و مجددا آزاد و به ادامه اعمال مجرمانه خود اصرار ورزیدند.

فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه سارقان و کیف‌قاپان دستگیر شده عمدتا از سلاح سرد و بعضا از سلاح گرم برای ارتکاب اعمال مجرمانه خود استفاده می‌کردند، درخصوص جلسه اخیرش با دادستان تهران گفت: در جلسه با دادستان تهران مواردی مطرح شد که در مجموع اوضاع نسبت به گذشته وضعیت بهتری به خود گرفته و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد و شاهد وضعیت مطلوبی در تهران باشیم.

ساجدی‌نیا با بیان اینکه اگر سارقان و کیف‌قاپان با قرار وثیقه آزاد نشوند قطعا وضعیت مطلوب‌تری داریم، درخصوص وضعیت «پارک شوش» و انتقادات مطرح شده از سوی اعضای شورای شهر گفت: پلیس مشکلی برای جمع‌آوری معتادان ندارد و می‌تواند در کمترین زمان ممکن نسبت به جمع‌آوری معتادان اقدام کند اما هنوز متاسفانه دستگاه‌های متولی کمپ‌های ترک اعتیاد را ایجاد نکرده و اقدام شایسته‌ای انجام ندادند.

وی با اشاره به نشست اخیرش با وزیر کشور نیز گفت: مسوولان امر قول دادند کمپ‌های ترک اعتیاد ایجاد کنند و امیدواریم تا پایان سال وضعیت بهترین در سطح شهر داشته باشیم.

اعضای شورای شهر مسوولیت‌پذیر باشند
فرمانده انتظامی تهران بزرگ درخصوص اظهارات یکی از اعضای شورای شهر تهران نیز عنوان کرد: شهرداری تهران برای جمع‌آوری معتادان قول مساعد داده و حتی در صحن علنی شورای شهر تهران نیز این موضوع مطرح شد اما ما انتظار داریم اعضای شورا با واقعیت بهتر برخورد کنند.

ساجدی‌نیا با بیان اینکه یکی از اعضای شورای شهر تهران عنوان کرده که در پارک شوش، ماموران نیروی انتظامی را دیده است گفت: پلیس همه جا حضور دارد اما جای سوال است که خود این افراد تا به حال چه کرده‌اند؟.

وی با بیان اینکه مسوولان شهری در رابطه با ایجاد کمپ و مراکز بازپروری مسوولیت دارند افزود: مردم به اعضای شورای شهر رای دادند اما متاسفانه اقدامی در راستای حل این مشکل‌شان صورت نگرفته است.

فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ گفت: اگر فاصله شورای شهر تا محل اعلامی را تخمین بزنیم، کمتر از یک کیلومتر است اما ما مجری هستیم و باید دوستان دیگر تصمیم‌گیری کنند با این حال برای جمع‌آوری این افراد هیچ مشکلی نداریم و بهتر است دوستان فقط انتقاد نکنند و مسوولیت‌پذیری بیشتری داشته باشند.

ساجدی‌نیا در پاسخ به برخی انتقادات مبنی بر اینکه روزانه 1000 نفر موادفروش در پارک شوش فعالیت می‌کنند تاکید کرد: روزانه حدود 140 خرده‌فروش موادمخدر دستگیر می‌شوند و اینگونه نیست که 1000 موادفروش تنها در پارک شوش باشند.

فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه عمده سرقت‌های انجام شده توسط سارقانی که امروز دستگیر شده‌اند در سه ماهه فصل تابستان و در نقاط مرکزی و جنوبی پایتخت رخ داده گفت: عمده سرقت‌ها در اماکن زیارتی و پارک‌ها بوده و مالباختگان می‌توانند برای پیگیری عوامل مسروقه خود به کلانتری‌های محل مراجعه کنند.

  8 مهر 1394
بخش : جامعه
کد خبر: 49242
مرجع: ایسنا
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز