هلال احمر:
از زنده یافتن مفقودان ایرانی ناامید شده ایم
وی افزود: از دیروز رایزنی‌های جدیدی آغاز شده است تا بتوانیم شناسایی اجساد فاجعه منا را سرعت ببخشیم.»

رییس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر با اعلام این‌که تحقیق و تفحص در داخل سردخانه مرکزی مکه از سه شنبه متوقف شده است گفت: این مرکز از یافتن مجروحان مجهول‌الهویه در بیمارستان‌های سعودی کاملاَ ناامید شده است.

 به نقل از پایگاه اینترنتی حج و زیارت ، سیدعلی مرعشی با تشریح آخرین وضع شناسایی زائران جان‌باخته و مفقودشده ایرانی در فاجعه منا افزود: متاسفانه عربستان از روزسه‌شنبه تا کنون اجازه نداده است گروه های ایران وارد سردخانه "معیصم" در مکه شوند، به همین علت شناسایی جدیدی صورت نگرفته است.

وی افزود: از دیروز رایزنی‌های جدیدی آغاز شده است تا بتوانیم شناسایی اجساد فاجعه منا را سرعت ببخشیم.

دکتر مرعشی سپس با بیان این‌که در دو روز گذشته بیمارستان‌های طائف، جده و مکه که احتمال می‌رفت مجروحان مجهول‌الهویه ایرانی به آنجا منتقل شده باشند، کامل جستجو شده و متاسفانه حتی یک فرد مشکوک به ایرانی بودن را پیدا نکردیم افزود: از یافتن مجروحان مجهول‌الهویه و مفقودالاثر ایرانی به طور کامل نا امید شده‌ایم.

وی درباره آخرین وضعیت بیماران و مجروحان ایرانی گفت: درحال حاضر 11 مجروح ایرانی در بیمارستان مکه، یک زائر در بیمارستان جده و دو مجروح ایرانی دیگر در بیمارستان طائف تحت درمان هستند و دیروز هم شش مجروح با دو پرواز به کشور منتقل شدند.

به گفته‌رییس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر ، یازده بیمار ایرانی هم اکنون زیر دستگاه تنفس مصنوعی بیمارستان مکه قرار دارند که هفت تن از آنها جزو مجروحان فاجعه منا هستند.

  9 مهر 1394
بخش : جامعه
کد خبر: 49270
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز