موج جدید ورود افاغنه به کشور

معاون امنیتی - انتظامی وزیر کشور گفت: اکنون ک داعش به دنبال این است که جا پایی در افغانستان داشته باشد و ما با موج جدید ورود افاغنه به کشور مواجه هستیم.

حسین ذوالفقاری معاون امنیتی - انتظامی وزیر کشور در حاشیه سفر وزیر کشور به استان اصفهان در جمع خبرنگاران با اشاره به جلسه شب گذشته شورای تامین استان اصفهان اظهار داشت: ما اصولا در جلسات شورای تامین 4 موضوع پیشگیری از وقوع جرم، مدیریت بحران، قوانین و مقررات امنیتی و برآورد وضعیت منطقی کشور و استان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی افزود: ما به دنبال این هستیم که هم مفهوم بودن را برای تامین امنیت ایجاد کنیم به ویژه اینکه در آستانه عاشورا، اربعین و انتخابات هستیم و به ویژه اینکه اکنون منطقه دچار ناآرامی‌هایی است.

معاون امنیتی - انتظامی وزیر کشور با بیان اینکه ما در جلسات تاثیر اتفاقات امنیتی در منطقه و کشور را بررسی می‌کنیم، خاطر نشان کرد: اکنون که داعش به دنبال این است که  جا پایی در افغانستان داشته باشد و از سوی دیگر ما با موج جدید ورود افاغنه به کشور مواجه هستیم، بنابراین نیاز داریم مسائل تروریستی منطقه به ویژه منطقه شرق کشور را بیشتر مورد دقت و بررسی قرار دهیم.

ذوالفقاری خاطر نشان کرد: مسائل مربوط به تامین امنیت انتخابات و همچنین امنیت عمومی استان اصفهان نیز در جلسه شب گذشته مورد بررسی قرار گرفت.

وی با تاکید بر اینکه ما در تامین امنیت مردم در عاشورا و اربعین با توجه به فاجعه منا تلاش می‌کنیم، گفت: انشاءالله با کمک هیئت‌های مذهبی مراسم عزاداری را با امنیت کامل برگزار خواهیم کرد.

معاون امنیتی - انتظامی وزیر کشور همچنین به اطلس امنیتی انتخابات اشاره کرد و گفت: ما اتفاقات امنیتی انتخاباتی دوره‌های قبلی را مورد بررسی قرار داده‌ایم و شهرهایی که بیشترین درگیری در آنها وجود داشت را با رنگ قرمز، شهرهای کم‌تنش را با رنگ زرد و شهرهای بدون مشکل را نیز با رنگ سفید مشخص کردیم.

ذوالفقاری در ادامه تصریح کرد: ما از پدیده‌های نوظهور نیز غافل نمی‌شویم و بر شهرهایی که زمینه تنش یا اختلافات قومی در آن وجود دارد توجه بیشتری خواهیم کرد.

وی در پایان اظهارات خود درباره وضعیت امنیتی استان اصفهان در انتخابات گذشته گفت: این استان وضعیت امنیتی مناسبی داشته و ما هیچ تنشی در این استان نداشته‌ایم و امیدواریم در انتخابات آینده نیز شاهد تنش در اصفهان نباشیم.

  23 مهر 1394
بخش : جامعه
کد خبر: 49517
مرجع: تسنیم
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز