رئیس سازمان حج و زیارت: مشخص شدن هويت ۲ نفر ديگر از مفقودين حادثه منا

رئیس سازمان حج و زیارت کشور از مشخص شدن هويت دو نفر ديگر از مفقودين حادثه منا خبر داد.

سعید اوحدی ظهر چهارشنبه در بازدید از مرز مهران اظهار داشت: تاکنون بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در سامانه سماح برای اربعین ثبت نام کرده اند.

وی بیان داشت: متاسفانه کندی صدور ویزا در برخی دفاتر نمایندگی کنسولی عراق در استانها مشکلاتی برای زائران متقاضی در همایش بزرگ اربعین حسینی به وجود آورده است.

وی با بیان اینکه ظرفیت صدور ویزا در این دفاتر برای روزانه ۱۲۰ هزار نفر پیش بینی شده است، گفت: متاسفانه ساعت صدور ویزا در این دفاتر روزانه حدود پنج ساعت است که این روند باید به حداقل ۱۵ ساعت در روز افزایش یابد.

مشخص شدن هويت ۲ نفر ديگر از مفقودين حادثه منا
اوحدی عنوان کرد: هویت دو نفر دیگر از مفقودین حادثه منا که در مقبره الشهدا در مکه به خاک سپرده شده بودند مشخص شده است.

وی ادامه داد: مستندات مربوط به این دو نفر که اهل استان لرستان و شهرستان بروجرد هستند تحویل نمایندگی حج و زیارت کشور در عربستان شده است.

اوحدی با بیان اینکه با شناسایی این دو نفر تعداد مفقودین حادثه منا از ۱۹ نفر به ۱۷ نفرکاهش یافته است، افزود: از هفته جاری اعزام خانواده های مفقودین حادثه منا برای انجام آزامایش دی ان ای و شناسایی آنها آغاز می شود.

  27 آبان 1394
بخش : جامعه
کد خبر: 50139
مرجع: مهر
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز