هشدار رئیس کل دادگستری خراسان رضوی به مدیرعامل پدیده شاندیز: مهلت به زودی تمام می شود

یک مقام قضایی به محسن پهلوان مدیرعامل شاندیز که با وجود اعتراضات گسترده مال باختگان این شرکت همچنان آزاد است، هشدار داد مهلت قانونی به زودی به پایان می رسد.

اعتراضات گسترده مال باختگان پدیده شاندیز در ماه های اخیر، به فصل نهایی خود نزدیک می شود. هفته گذشته این اعتراضات و تجمع ها از مقابل ساختمان صدا و سیما در تهران تا نهادهای قانونی در مشهد و سایر شهرهای استان های شمال شرق کشور را در برگرفته بود. با این وجود هنوز محسن پهلوان، مدیرعامل پدیده شاندیز که دادستان کل کشور گفته ۸۰ درصد سهام این شرکت را مالک است، در آزادی به سر می برد.

شاید اعتراضات گسترده هفته گذشته باعث شد رئیس کل دادگستری خراسان رضوی اعلام کند مهلت قانونی به مدیران «پدیده شاندیز» به زودی به پایان می‌رسد
حجت الاسلام و المسلمین مظفری گفت: مهلت داده شده به مدیران پدیده شاندیز برای پرداخت حق و حقوق سهامداران به زودی به پایان می‌رسد.
او با تشریح آخرین جزئیات رسیدگی به پرونده پدیده شاندیز گفتت: دادستانی اخطار نهایی را به «پدیده» برای پرداخت وجوه مردم داده است . اگر مدیران پدیده تا پایان مهلت قانونی حق و حقوق مردم را پرداخت نکنند دادستانی برای حل و فصل این موضوع ورود کرده و با مدیران پدیده برخورد قضایی جدی انجام می شود.

رئیس کل دادگستری استان خراسان رضوی در ادامه گفت: مدیران پدیده اگر همکاری‌های لازم را انجام ندهند و به اخطار قانونی ستاد و دادستانی و در جهت الزام به ایفای تعهد اقدام جدی انجام ندهند، حتما با آن ها برخورد قانونی خواهد شد.

دادستان مشهد نیز چندی قبل در ارتباط با آخرین وضعیت پرونده پدیده شاندیز نیزگفت: مصوبات ستاد تدبیر در رابطه با این پرونده در شورای عالی امنیت ملی تایید شد.

غلامعلی صادقی توضیح داد: ستاد تدبیر مستقر در استانداری خراسان رضوی مصوباتی را در خصوص این پرونده مورد بررسی قرار داد که مصوبات نیاز به تایید شورای عالی امنیت ملی داشت که توسط شورا تایید شد.طی تدابیر اتخاذ شده حدالامکان پرونده به شکل غیر قضایی حل و فصل خواهد شد و ماهیت مصوبات این ستاد نیز بر حل غیرقضایی پرونده پدیده شاندیز تاکید دارد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی در ارتباط با فروش اموال پدیده نیز گفت: فروش اموال بر اساس مصوبات صورت می‌گیرد.

  30 آبان 1394
بخش : جامعه
کد خبر: 50190
مرجع: خبرآنلاین
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز