سازمان تعزیرات حکومتی:
۴۷ آرایشگاه زنانه را پلمب و ۱۸۰ میلیون تومان جریمه کردیم

مشاور امور بانوان و خانواده سازمان تعزیرات حکومتی با اعلام جریمه 180 میلیونی برای 473 متخلف و پلمب 47 آرایشگاه از پایان فاز اول نظارت و ساماندهی آرایشگاه های زنانه خبر داد.

یکی از مشکلاتی که مردم با اصناف دارند، فعال بودن برخی از واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب است. این واحدهای صنفی، بدون داشتن تخصص یا سپردن تعهدات لازم قانونی اقدام به فعالیت می کنند که بعضا باعث دردسر برای مشتریان خود و مردم می شوند.

یکی از این اصناف، آرایشگاه ها هستند که در ماه های اخیر گزارشهای متعددی از استعمال مواد محرک و روانگردان به جای داروهای لاغری، مواد آرایشی تقلبی و ورود به مباحث بهداشتی و پزشکی مانند زیباسازی و جوان سازی پوست منتشر شده است.

گزارشهایی که در آن، یک سر، مشتری از همه جا بی خبر و آزار دیده است و طرف دیگر نیز شخصی است که بدون داشتن تخصص یا طی کردن مسیرهای قانونی اخذ مجوز فعالیت، اقدام به کار کرده است.

ویدا آزاد مشاور امور بانوان و خانواده سازمان تعزیرات حکومتی در مورد ساماندهی به آرایشگاه های زنانه گفت: 148 گشت مشترک با همراهی سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف، نیروی انتظامی و دانشگاه علوم پزشکی در سراسر کشور انجام شد که در این گشت ها یک هزار و 24 آرایشگاه زنانه مورد بازرسی قرار گرفت.

او گفت: در بازرسی های انجام شده از واحدهای دارای پروانه کسب، 514 واحد دارای تخلف، 510 واحد بدون تخلف و 473 پرونده تخلف تشکیل شده است.

آزاد در مورد پلمب واحدهای صنفی گفت: برخورد با واحدهای صنفی بدون پروانه کسب با پلیس اماکن است و بازرسان با صدور اخطار 72 ساعته به واحد بدون مجوز اخطار کتبی برای دریافت جواز می دهند که در صورت عدم اقدام اماکن اقدام به پلمب این واحدهای بدون جواز می کند اما بخش دیگری از پلمب نیز مربوط به پلمب به دلیل عدم رعایت موارد بهداشتی است که در گشت های مشترک انجام شده در سراسر کشور 47 آرایشگاه زنانه در این بازه زمانی پلمب شده اند.

او میزان محکومیت متخلفان در این طرح را 183 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: استان های البرز، تهران، آذربایجان شرقی و گلستان بیشترین و استان های قزوین، گیلان و هرمزگان کمترین تعداد پرونده های تشکیل شده در این طرح را داشته اند.

آزاد توضیح داد: اگرچه فاز اول برخورد با آرایشگاه های زنانه متخلف پایان یافته است اما نظارت ها همچنان ادامه دارد و مردم می توانند شکایات خود را به سامانه پیامکی 30009651 اعلام کنند تا در گشت های مشترک تعزیرات حکومتی به شکایات رسیدگی شود.

  8 آذر 1394
بخش : جامعه
کد خبر: 50416
مرجع: خبرآنلاین
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز