تکذیب شایعه "حذف ویزا برای خروج زائران"

فرمانده مرزبانی ناجا ضمن تکذیب خبری مبنی بر " عدم نیاز به اخذ ویزا برای خروج زائران اربعین " که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، تاکید کرد: سفر به عتبات تنها با داشتن گذرنامه و ویزا ممکن است.

سردار قاسم رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار، دراین باره تصریح کرد: چنین ادعاهایی کذب بوده و به هیچ عنوان تایید نمی‌شود. خروج از مرز تنها با داشتن گذرنامه معتبر و ویزای کشور عراق ممکن است و ماموران مرزبانی از تردد زائران فاقد گذرنامه یا ویزا به آن سوی مرز جلوگیری خواهند کرد.

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه در آستانه اربعین ازدحام در مرزها و پایانه‌های مرزی افزایش داشته است، تصریح کرد: شاهد خروج جمعیت زیادی از عاشقان حسینی به سمت کربلا هستیم اما هیچ یک از این افراد امکان خروج بدون گذرنامه یا ویزا را نداشته‌اند.

رضایی تاکید کرد: به هیچ عنوان امکان برداشتن شرط گذرنامه و ویزا وجود ندارد و ماموران پلیس با جدیت بر این موضوع نظارت دارند.

زائران از آوردن اقلام ممنوعه خودداری کنند
وی با بیان اینکه مرزبانان در مرزهای کشور در آماده‌باش کامل هستند و تمامی فعالیت‌ها را رصد می‌کنند بهایسنا، گفت: با توجه به موج بازگشت که پیش‌بینی می‌شود از روز پنج‌شنبه آغاز شود، فرماندهی مرزبانی تمهیدات ویژه‌ای نیز پیش‌بینی کرده و از هموطنانی که در حال ورود به کشور هستند بازرسی خواهد کرد.

فرمانده مرزبانی ناجا از زائران خواست که از همراه آوردن اقلام ممنوعه و مواردی که ممکن است در کشور عراق همراه داشتن آن جرم نبوده اما در کشور ما ممنوع باشد، خودداری کنند زیرا در صورت همراه داشتن اقلام ممنوعه برخورد قانونی در این زمینه انجام خواهد شد

وی اضافه کرد: ازدحام جمعیت هیچگاه به این معنا نیست که نظارت و کنترل ما بر مرزها کم شود بلکه ماموران با جدیت وظایف خود را انجام خواهند داد.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی در پایان از شهروندان بخصوص زائران و خانواده‌ آنان خواست که اخبار را از مبادی رسمی و مورد اطمینان همچون خبرگزاری‌های معتبر، صداوسیما پیگیری کرده و به شایعاتی که ممکن است در فضای مجازی یا سایت‌های دسته چندم منتشر می‌شود توجه نکنند. 

 

  9 آذر 1394
بخش : جامعه
کد خبر: 50483
مرجع: ایسنا
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز