ثبت‌نام در رشته علوم انسانی در مدارس دولتی ممنوع شد

با ممنوعیت ثبت نام در رشته های علوم انسانی در مدارس دولتی عادی تهران، دبیرستانی های متقاضی تحصیل در این رشته از سال آینده باید در مدارس «فرهنگ» ثبت نام کنند؛ مدرسه ای که از آغاز تاسیس نام غلامعلی حدادعادل و عنوان «مدرسه تخصصی علوم انسانی» را یدک می کشید و حالا الگویی برای تاسیس مدارس فرهنگ در کل سطح شهر تهران شده است.

اگرچه تاکنون تصور عموم بر این بوده که محصلان رشته علوم انسانی در مدارس، دچار مشکلات درسی اند، اما دیروز این خبر از سوی مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران عنوان شد که از تکثیر مدل آموزشی حداد عادل در مناطق ۲۴ گانه تهران حکایت می کند و حال تنها دانش‌آموزان مستعد باید در مدارس فرهنگ این رشته را بخوانند.

بر این اساس از سال آینده هدایت تحصیلی در پایان دوره اول متوسطه انجام خواهد شد و ثبت نام در رشته ادبیات و علوم انسانی را در مدارس دولتی عادی صورت نخواهد گرفت. در حال حاضر حدود ۱۲ مدرسه فرهنگ در سطح شهر تهران وجود دارد که به گفته اسفندیار چهاربند تلاش اداره آموزش و پرورش تهران بر این است که با راه اندازی حداقل ۲۴ مدرسه دیگر تا سال آینده دبیرستان‌های فرهنگ توسعه یابد؛ به طوری که منطقه آموزشی دارای یک دبیرستان فرهنگ باشد.

  16 آذر 1394
بخش : جامعه
کد خبر: 50681
مرجع: هفت صبح
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز