افزایش آمار تلفات آنفلوانزا در ایران به 42 نفر

اکنون 33 نفر در کرمان، پنج نفر در سیستان و بلوچستان، یک نفر در آبادان، یک نفر در کرج و 2 نفر در لرستان بر اثر آنفلوآنزا جان خود را از دست داده اند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آخرین آمار فوت شدگان امسال ناشی از ابتلا به آنفلوآنزای فصلی در کشور را 42 نفر اعلام کرد.

 محمدمهدی گویا روز پنجشنبه در حاشیه نشست شورای سلامت و امنیت غذایی استان کرمان که با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در استانداری برگزار شد، در جمع خبرنگاران افزود: تاکنون 33 نفر در کرمان، پنج نفر در سیستان و بلوچستان، یک نفر در آبادان، یک نفر در کرج و 2 نفر در لرستان بر اثر آنفلوآنزا جان خود را از دست داده اند.

وی تصریح کرد: تمامی موارد فوت ناشی از آنفلوآنزا H1N1 بیماری زمینه ای داشته اند و هیچ کس به خاطر آنفلوآنزای صرف جان خود را از دست نداده است.

علی اکبر سیاری معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز امروز در این نشست گفت: سال گذشته 86 نفر در ایران به علت آنفلوآنزا جان خود را از دست دادند و به نظرم امسال رسانه ها این موضوع را در کرمان خیلی بزرگ کردند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شامگاه چهارشنبه به منظور بررسی اقدامات صورت گرفته برای کنترل بیماری آنفلوآنزای فصلی وارد کرمان شد.

وی پس از ورود به کرمان از بیمارستان افضلی پور این شهر بازدید و از بیماران بستری مبتلا به آنفلوآنزای H1N1 در این مرکز آموزشی درمانی عیادت کرد.
دکتر قاضی زاده هاشمی همچنین چهارشنبه شب نشستی را با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی در کرمان برگزار کرد.

حدود 600 نفر بر اثر ابتلا به آنفلوانزای فصلی از زمان شیوع این بیماری در استان کرمان بستری و 33 نفر فوت شدند. 


آنفلوانزا H1N1 از نوع آنفلوآنزای فصلی با علائم شدید است.

این بیماری حاد تنفسی به صورت واگیر از فردی به فرد دیگر انتقال می یابد که شروع آن به طور ناگهانی اتفاق می افتد و رعایت نکات بهداشتی مهمترین عامل پیشگیری از ابتلا به آن است.

 

  19 آذر 1394
بخش : جامعه
کد خبر: 50805
مرجع: ایرنا
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز