ثبت نام 330 هزار مشمول غایب برای خرید غیبت سربازی/ تنها 85 هزار نفر پول پرداخت کردند

رییس سازمان وظیفه عمومی با اعلام اینکه پایان سال آخرین مهلت پرداخت جریمه غیبت خدمت سربازی و گرفتن کارت است، گفت: از میان 330 هزار نفری که امسال ثبت نام کردند تنها 85 هزار نفرمبلغ جریمه را پرداخت کردند.

سردارحمید صدرالسادات در گفت و گو با شبکه خبر بااشاره به آخرین وضعیت خرید غیبت سربازی مشمولان غایب گفت: طرح مربوط به جریمه مشمولین غایب که در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید امسال دو بار تمدید شد و به مشمولان غایب این فرصت داده شد تا بتوانند برای ثبت نام اقدام کنند.
 
وی افزود: افرادی که تاکنون در این طرح شرکت کرده اند، تا پایان سال جاری فرصت دارند تا مبالغ تعیین شده را به خزانه دولت واریز کنند.
 
 اعلام آمادگی 330 نفر از مشمولان غایب برای خرید سربازی
رئیس سازمان وظیفه عمومی در خصوص تعداد ثبت نام کنندگان در این طرح خاطرنشان کرد: طی دو مرحله ای که به افراد زمان داده شد، 330 هزار نفر برای پرداخت جرائم خود اقدام کردند و از این تعداد نیز 85 هزار نفر تاکنون مبالغ جریمه خود را واریز کرده اند.
 
صدرالسادات با اشاره به مدت زمان محدود باقی مانده برای سربازان غایب اظهارکرد: افرادی که بیش از 5 سال از زمان غیبت آنها از خدمت سربازی می گذرد، تنها تا پایان سال برای ثبت نام در طرح مشمولان غایب فرصت دارند.
 
وی از تخفیف های در نظر گرفته شده برای مشمولین غایب متاهل خبرداد و افزود: مشمولان غایبی که متاهل هستند می توانند از 5 درصد تخفیف در نظر گرفته شده استفاده کنند.
 
رئیس سازمان نظام وظیفه با تاکید بر اینکه بحث فروش خدمت سربازی به طور کلی منتفی است،گفت: بحث فروش خدمت سربازی در سال 95 به طور کلی منتفی است و این کار باید با پیشنهاد دولت و تصویب مجلس محقق شود.
 
وی در پاسخ به این سوال که آیا برنامه ای برای پرداخت اقساطی جرایم مشمولان غایب در نظر گرفته شده یا خیر؟ بیان کرد: در این رابطه تاکنون به عنوان قانون اطللاعی به سازمان وظیفه عمومی  داده نشده است.

  20 اسفند 1394
بخش : جامعه
کد خبر: 52705
مرجع: میزان
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز