اعلام استان‌های رکورددار تصادفات نورزی/ سه تخلف عامل 80 درصد حوادث جاده‌ای

رییس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه سه استان فارس، گلستان و مرکزی دارای بیشترین تصادفات در طرح نوروزی امسال هستند، گفت: 80 درصد تصادفات تنها به دلیل سه تخلف رخ داده است.

سردار تقی مهری در حاشیه بازدید از پاسگاه پلیس‌راه آزاد راه قزوین – زنجان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در طرح نوروزی امسال شاهد افزایش تردد در جاده‌های کشور هستیم، گفت: تا ظهر امروز استان های فارس، گلستان و مرکزی رکورددار بیشترین تصادفات جاده ای هستند.

رئیس پلیس راهور ناجا افزود: خوشبختانه امسال حوادث و تلفات رانندگی در نوروز نسبت به گذشته کاهش یافته است اما همچنان 80 درصد تصادفات جاده ای در نوروز به علت عدم توجه به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی، سرعت و سبقت غیرمجاز رخ می دهد.

به گفته وی مسافران باید تا حد امکان از تردد جاده ای در شب خودداری کنند و قبل از سفر از ایمنی وسیله نقلیه خود مطمئن شوند.

رییس پلیس راهور ناجا تاکید کرد: رانندگی در شرایط برفی و بارانی بسیار متفاوت‌تر از شرایط عادی است و باید رانندگان مسایل ایمنی بسیاری را رعایت کنند.

وی همچنین در بازدید از پاسگاه پلیس‌راه آزادراه قزوین – زنجان وضعیت استان را ناشی از تعامل بسیار خوب دستگاه های مرتبط دانست و گفت: در سالی که از سوی فرمانده کل قوا سال "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" نامگذاری شده است باید همه ما به وظایف خود عمل کنیم.

رییس پلیس راهور ناجا افزود: بر اساس تحقیق صورت گرفته تصادفات رانندگی سالانه 7 درصد تولید ناخالص ملی کشور را به خود اختصاص می دهند و اگر از تصادفات پیشگیری کنیم اقدام مهمی در اقتصاد مقاومتی و تحقق منویات مقام معظم رهبری انجام داده‌ایم. 

  2 فروردین 1395
بخش : جامعه
کد خبر: 52761
مرجع: ایسنا
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز