آغاز ثبت‌نام قطعی اربعین از امروز / صدور ویزای عراق از پنجشنبه

تعداد ثبت‌نام زائران اربعین از مرز ۱۶۰ هزار نفر عبور کرده و پیش‌بینی می‌شود بیش از دو میلیون زائر در مراسم پیاده‌روی اربعین حضور پیدا کنند.

رییس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: ثبت‌نام قطعی زائران برای شرکت در مراسم پیاده‌روی اربعین از امروز (شنبه) در سامانه سماح آغاز شد.

به گزارش سازمان حج و زیارت، سعید اوحدی گفت: زائران متقاضی زیارت اربعین که پیش ثبت‌نام کرده‌اند، برای ثبت‌نام قطعی از امروز، شنبه ۲۷ شهریور به سامانه سماح سازمان حج و زیارت مراجعه و  ثبت نام خود را قطعی کنند.

وی همچنین اظهار کرد: تعداد ثبت‌نام زائران اربعین از مرز ۱۶۰ هزار نفر عبور کرده و پیش‌بینی می‌شود بیش از  دو میلیون زائر در مراسم پیاده‌روی اربعین حضور پیدا کنند.

به گفته رییس سازمان حج و زیارت، صدور ویزای عراق برای اربعین از اول مهر ماه آغاز می‌شود و از نیمه مهر هم کنسولگری عراق در ۱۲ نقطه کشور مستقر خواهد شد و هیچ مشکلی درباره صدور ویزا نخواهد بود.

رییس سازمان حج و زیارت درباره‌ی استقرار موکب‌های ایران در مسیر پیاده‌روی اربعین گفت: مسؤولیت استقرار موکب‌ها با ستاد بازسازی عتبات است و خیران متقاضی مشارکت در پذیرایی زائران اربعین می‌توانند به شماره حساب این ستاد کمک‌های خود را واریز کنند.

اوحدی بیان کرد: امسال پنج موکب به یاد و نام شهدای مظلوم منا برپا خواهد شد که شامل سه موکب در مرزهای مهران، چزابه و شلمچه و دو موکب در کربلا و نجف است.

اوحدی که در جمع خبرنگاران در شاهرود سخن می‌گفت، درباره‌ی وضعیت حج تمتع سال آینده نیز اظهار کرد: مقام معظم رهبری مطالباتی را مطرح و تاکید کردند  باید جهان اسلام  از این خواب سنگین بیدار شوند و رفتار  عربستان تغییر کند تا شاهد حج ابراهیمی باشیم.

وی افزود: تا امروز عربستان یک عذرخواهی نکرده است و مسئولیت را نپذیرفته و با دروغ‌پردازی و پول‌های حرام به دنبال فضاسازی تبلیغاتی است و امیدواریم شاهد حجی که بنا به فرموده‌ی مقام معظم رهبری مظهر شکوه، عزت عظمت و معنویت و کرامت و عزت زائر است، باشیم.

رییس سازمان حج و زیارت برای شرکت در مراسم بزرگداشت شهید مجید یونسیان از شهدای فاجعه منا به شاهرود سفر کرده بود.

 

  27 شهریور 1395
بخش : جامعه
کد خبر: 54765
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز