سازمان امور مالیاتی: از کارتخوان‌ها، مالیات بر ارزش افزوده نمی‌گیریم

 اخباراجتماعی,خبرهای اجتماعی ,کارتخوان‌

سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد شایعه‌ای که درباره اخذ مالیات از کارتخوان‌ها عنوان شده، صحت ندارد.

برخی از مخاطبان سرویس مشکلات مردم در تماس تلفنی با ما درباره گرفتن مالیات بر ارزش افزوده از دستگاه های کارتخوان، سئوالاتی را مطرح کرده بودند.

 

امروز در ارتباط با این مسایل، مدیر کل دفتر روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد: انتشار متن دریافت 9درصد مالیات بر ارزش افزوده از کارتخوان ها در فضای مجازی صحت ندارد.

غلامرضا قبله ای با تکذیب ادعای مطرح شده در شبکه های اجتماعی مبنی بر دریافت 9درصد مالیات بر ارزش افزوده از ابتدای مردادماه در هنگام خرید از کارتخوان، گفت: این شایعه درحالی مجددا مطرح شده است که متن آن عینا در سال 1394 و اواخر تیرماه سال 1395 در فضای مجازی منتشر شده بود و هر بار توسط سازمان امور مالیاتی کشور تکذیب شد.

 

مدیرکل دفتر روابط عمومی و فرهنگ سازی مالیاتی تاکید کرد: پرداخت وجه کالا از طریق کارت های اعتباری یا دستگاه های POS بانکی به هیچ وجه موجب تعلق مالیات نخواهد بود.

 

او با بیان اینکه سامانه اطلاع رسانی سازمان امور مالیاتی منبع رسمی اطلاع‌رسانی آخرین اخبار و اطلاعیه های مالیاتی است، گفت: هم میهنان عزیز به اخبار غیررسمی در شبکه های اجتماعی استناد نکرده و همواره برای اطلاع از صحت اخبار منتشر شده در خصوص موضوعات مالیاتی به سایت سازمان امور مالیاتی کشور مراجعه کنند.

  14 تیر 1396
بخش : جامعه
کد خبر: 58198
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز