پرداخت سرانه مدارس و مطالبات حق‌التدریسی‌ها در پیچ خزانه/جزئیات آموزش 500 مهارت به دبیرستانی‌ها

 اخباراجتماعی ,خبرهای اجتماعی ,وزیر آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش جزئیات طرح "ایران مهارت" را تشریح کرد و گفت: در این طرح دبیرستانی‌ها در 20 جلسه با مهارت‌های پایه آشنا می‌شوند و اهداف آن با "طرح کاد" متفاوت است.

سید محمد بطحایی در حاشیه مراسم رونمایی از طرح کتاب ایران مهارت با بیان اینکه دانش آموزان بنا به علاقه، امکانات و مقتضیات منطقه‌ای و شرایطی که منطقه دارد می توانند این 500 مهارت را انتخاب کنند اظهار کرد: مقام معظم رهبری و رئیس جمهور اشارات مفصلی به ضرورت مهارت آموزی داشتند که سعی می کنیم در راستای عملیاتی کردن این منویات حرکت کنیم.

 

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در قالب این طرح دانش آموزان ما برخی حرف و فنون را تمرین کرده و مهارت‌هایی را می‌آموزند گفت: زمان مهارت آموزی کوتاه و مختصر است اما می‌تواند در توسعه کارآفرینی و ایجاد انگیزه موثر باشد و دانش آموزان را از محفوظات خارج کند.

 

بطحایی درباره طرح" کاد" که در گذشته اجرا می‌شد گفت: تجربیات خوبی از طرح های مشابه داشتیم اما برخی از آنها متوقف شد. این طرح، همان طرح کاد نیست. در طرح کاد دانش آموزان هفته‌ای یکبار به کارگاه‌ها مراجعه و مهارت ها و ظرافت‌های شغلی را می‌آموختند اما در این طرح دبیرستانی ها در 20 جلسه 1.5ساعته با مهارت های پایه آشنا می‌شوند و اهداف آن با طرح کاد متفاوت است.

 

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه امید است تعداد زیادی از دانش آموزان تحت پوشش طرح "ایران مهارت" قرار بگیرند گفت: بخش وسیعی از مدارس متوسطه اول و دوم مجری طرح خواهند شد.

 

بطحایی در پاسخ به اینکه این آموزش‌ها در داخل مدارس صورت می‌گیرد یا خارج از آن؟ گفت: تلاش می‌کنیم آموزش‌ها در داخل مدرسه صورت گیرد، اما در برخی رشته‌ها که تجهیزات قابل انتقال نیست، دانش آموزان باید به مراکز فنی بروند. 500نوع مهارت متناسب با شرایط هر مدرسه و منطقه در نظر گرفته شده که از جمله آنها می‌توان به کار روی چوب، صنعت جواهرسازی، کار روی طلا، سفالگری و... اشاره کرد.

 

وی درباره هزینه‌های این طرح گفت: بخشی از اعتبارات از سوی ما، بخشی از سوی سازمان فنی و حرفه ای تامین می شود و برای بخشی دیگر نیز روی کمک و مشارکت اولیاء حساب می کنیم.

 

وی درباره سرانه مدارس گفت: اعتباری که گرفتیم به خزانه رفته بخشی برای پرسنلی و مطالبات حق التدریس و بخشی برای سرانه است. امیدواریم با گشایش خزانه، به‌زودی پرداخت شود.

  18 مهر 1396
بخش : جامعه
کد خبر: 59068
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز