آغاز طرح زمستانه پلیس راهور از ۲۰ آذر/ کاهش ۷درصدی فوتی های تصادف

 اخباراجتماعی ,خبرهای اجتماعی ,طرح زمستانه پلیس

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از اجرای طرح زمستانی از ۲۰ آذر الی ۲۰ اسفند خبر داد و گفت: در صورت تداوم وضعیت زمستانی، این تاریخ تمدید می شود. 

سردار تقی مهری در شصتمین جلسه کمیته هماهنگی طرح های ویژه ترافیکی، با اشاره به کاهش ۷ درصدی جان باختگان حوادث ترافیکی در زمستان سال گذشته، اظهارداشت: با توجه به شرایط زمستان امسال، امیدواریم به گونه ای برنامه ریزی شود که این روند کاهشی ادامه پیدا کند.

 

وی، از اجرای طرح زمستانی از ۲۰ آذر الی ۲۰ اسفند خبرداد و گفت: در صورت تداوم وضعیت زمستانی،این تاریخ تمدید می شود.

 

رئیس پلیس راهور ناجا، توجه به پیش بینی های هواشناسی را جدی دانست و گفت: این پیش بینی ها آمادگی ما را برای مقابله با حوادث احتمالی افزایش می دهد.

 

این مقام ارشد انتظامی بر ضرورت هماهنگی کلیه دستگاه ها با ستادهای حوادث غیرمترقبه استان ها تاکید کرد و گفت: در کنار این امر، آشکارسازی نقاط حادثه خیز نیز ضروری است و باید دستگاه های اجرایی از هم اکنون در این زمینه اقدام کنند.

 

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به طرح اربعین امسال، گفت: با هماهنگی های خوب صورت گرفته، تصادفات در اربعین امسال ۵۰ درصد کاهش یافت که خوشبختانه گره خاص ترافیکی نداشتیم و انضباط خوبی برقرار بود.

 

در ادامه این جلسه، سردار "حمیدی" رئیس پلیس راه راهور ناجا با اشاره به آمار حوادث جاده ای ۷ ماهه امسال، گفت: در این مدت ۴۰ نفر کاهش کشته تصادفات جاده ای داشته ایم.

 

رئیس پلیس راه راهور ناجا یادآور شد: در حوزه برون شهری ۱۶۸ نفر کاهش کشته معادل ۷ درصد و در مجموع ۳۰۱ نفر کاهش کشته معادل ۸.۶ درصد را در زمستان سال گذشته را شاهد بودیم که در مجموع ۳ هزار و ۱۸۴ نفر در تصادفات زمستان ۹۵ جان خود را از دست دادند.

 

"کولیوند" رئیس اورژانس کشور نیز در این جلسه بر ضرورت آموزش تدافعی رانندگان حمل و نقل عمومی تاکید و از آمادگی این سازمان برای آموزش های امدادی رانندگان حمل و نقل عمومی خبر داد.

 

نماینده راهداری، دیگر سخنران این جلسه، خاطر نشان کرد: در ۶ ماهه نخست امسال، بیشترین تصادفات مربوط به سواری ها بوده که در دو استان رشد تصادفات را شاهد بودیم.

 

در ادامه، "رحیمی" نماینده کمیسیون ایمنی راه ها، با اشاره به افزایش جان باختگان سوانح رانندگی در استان های کرمان و سیستان و بلوچستان، گفت: استانداران این دو استان بنا به درخواست پلیس راه به کمیسیون ایمنی راه ها می آیند.

 

نماینده آموزش و پرورش نیز در این جلسه از پلیس راه خواست اجازه ندهند وانت بارها در روستاها به عنوان سرویس مدرسه به کارگیری شوند.

 

وی گفت: بیشترین حجم اردوهای دانش آموزی از بهمن تا نیمه دوم اردیبهشت است که انتظار داریم پلیس راه ضمن افزایش کنترل در این حوزه، از  تردد اتوبوس های ناایمن برای اردوهای مدارس جلوگیری کند.

 

سرهنگ "جهانی" معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا سخنران بعدی این جلسه، به تولید برنامه های زمستانی این پلیس از ۱۰ روز قبل اشاره و بیان کرد: در این حوزه، موضوعات مرتبط با زمستان تولید و پخش می شود.

 

سرهنگ "مهری" معاون عملیات ترافیکی پلیس راهور ناجا در این جلسه، گفت: بعضا مشاهده می شود خودروهای آسیب دیده به همراه سرنشینان آنها توسط خودروهای امداد خودرو حمل می شوند که این اقدام غیرقانونی و بسیار خطرناک است، برابر ابلاغ صورت گرفته در صورت مشاهده، با این خودروها به شدت برخورد می شود.

  12 آذر 1396
بخش : جامعه
کد خبر: 59576
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز