اسماعیل بخشی به بیمارستان منتقل شد/ ماموران علی نجاتی کارگر هفت تپه را بازداشت کردند

علی نجاتی,کار و کارگر,اخبار کار و کارگر,اعتراض کارگران
وکیل کارگران نیشکر هفت تپه خبر داده، ماموران علی نجاتی را بازداشت کرده‌اند. منابع محلی نیز گفته‌اند اسماعیل بخشی به بیمارستان منتقل شده است.

فرزانه زیلابی وکیل کارگران نیشکر هفت‌تپه از بازداشت علی نجاتی از کارگران نیشکر هفت تپه خبر داد و گفت: این اتفاق صبح امروز در  منزل شخصی ایشان رخ داده‌است. ماموران بدون حکم بازداشت به منزل ایشان ورود کرده و او را بازداشت کرده‌اند.

 

ایلنا نوشته یکی از مقام‌های قضایی استان خوزستان نیز این بازداشت را تایید کرد و گفته احتمالا این بازداشت به تجمعات کارگران هفت تپه ارتباطی ندارد و مربوط به پرونده دیگری‌ست.

 

به گزارش رویداد۲۴ برخی منابع محلی از انتقال اسماعیل بخشی نماینده کارگران هفت تپه به بیمارستان خبر داده‌اند. ایلنا نیز خبرداده که اسماعیل بخشی در اثر ضربه به بیمارستان منتقل شده‌ است.

 

در همین حال خبر شکنجه اسماعیل بخشی نیز منتشر شد که استاندار خوزستان آن را از اساس تکذیب کرد و گفته اسماعیل بخشی در سلامت کامل به سر می‌برد و خبر شکنجه تشویش اذهان عمومی است. مقام‌های قضایی خوزستان نیز خبر شکنجه که در رسانه‌های خارج از ایران منتشر شده را به شدت تکذیب کرده‌اند.

 

پیش از این محمدرضا نیکفر یکی از کارکنان مجتمع نیشکر هفت تپه به رویداد۲۴ گفته بود « ۴ نفر  به همراه یک خبرنگار در جریان اعتصاب  کارگران بازداشت شده‌اند؛ حسن فاضلی، محمد خنیفر، اسماعیل بخشی و محسن آرمند به همراه سپیده غلیان که هم خبرنگار و فعال دانشجویی است، در بازداشت به سر می‌برند.» استاندار خوزستان نیز تعداد بازداشتی‌ها را تایید کرده بود که البته چند روز بعد همه کارگران به جز اسماعیل بخشی آزاد شدند. منابع محلی همچنین خبر داده بودند که سپیده غلیان خبرنگار بازداشتی نیز آزاد نشده است.

 

به یک ماه است که به علت حقوق‌های معوقه و اعتراض به تخلف در روند خصوصی سازی کارخانه و همچنین سوءمدیریت در این مجتمع اعتصاب کرده‌اند. این چندمین بار است که کارگران دست به اعتصاب زده‌اند. حسن اسدبیگی مدیرعامل نیشکر هفت تپه که کارخانه به او واگذار شده، هماکنون فراری است.

 

نیکفر یکی از کارگران مجتمع هفت تپه با بیان اینکه تمامی کارگران خواهان برگشت کارخانه به بخش دولتی هستند، گفته است: همه ما نظرمان این است که شرایط به قبل برگردد، زیرا از زمانی که به بخش خصوصی واگذار شده‌ایم، شرایطمان از قبل نیز به مراتب بدتر شده است و شرایط به گونه‌ای شده که خصوصی‌سازی کارخانه به خط قرمز ما تبدیل شده است.

 

آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه به کارگران هفت تپه هشدار داده بود که برای پیگیری اعتراض‌ها نیازی به بر هم زدن نظم عمومی نیست.

  9 آذر 1397
بخش : جامعه
کد خبر: 60255
مرجع: رویداد24
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز