شبیخون وزارت علوم به پایان نامه های تقلبی

پایان نامه های تقلبی,اخبار دانشگاه,خبرهای دانشگاه,دانشگاه
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، گفت: فعالیت موسسات پایان نامه نویس به قدری فراوان است که باید با یک شبیخون و غافلگیری برخورد کرد و به زودی تفاهم نامه ای میان وزارت علوم و نیروی انتظامی امضا می شود.

حسین سیمایی صراف در گفت و گو با خبرنگار، اظهار کرد: فعالیت در حوزه پایان نامه نویسی تقلبی به قدری در سطح شهر گسترده است که نیازمند برخورد همه جانبه بود.

 

وی از امضای تفاهم نامه ای به این منظور خبر داد و گفت: تفاهم نامه وزارت علوم با نیروی انتظامی طی دو سه هفته آینده به امضا می رسد. رئوس اصلی تفاهم نامه بر برخورد نیروی انتظامی با موسسات غیرمجاز و جمع آوری دفاتر و واحدهایی استوار است که به دانشجویان خدمات غیرمجاز پایان نامه ارائه می دهند.

 

به گفته معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، وظیفه شناسایی و معرفی موسسات غیرمجاز به نیروی انتظامی بر عهده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار دارد.

 

سیمایی صراف با بیان اینکه وزارت علوم به تنهایی نمی تواند موسسات پایان نامه فروش را جمع آوری کند، تاکید کرد: اگر بخواهیم واقع بینانه با این موضوع برخورد کنیم، بخش پیشگیری با وزارت علوم و بخش مقابله با دستگاه های انتظامی و قضایی است. وزارت علوم چه ابزاری برای مقابله دارد؟ به چه شکل وارد خیابان انقلاب شود و با چه اهرمی این موسسات را جمع آوری کند؟

 

وی خاطرنشان کرد: البته وزارت علوم مواردی از موسسات ارائه دهنده خدمات پایان نویسی را شناسایی و از آنها به دادسرا شکایت کرده است. این شکایت ها ثبت شد و در حال گذراندن مراحل قانونی برای برخورد است. 

 

معاون وزیر علوم در مورد ارائه فهرست موسسات مجاز به معاونت قضایی دادستان، گفت: این معاونت فهرست موسسات مجاز را از وزارت علوم دریافت کرده است؛ موسسات با مجوز وزارت علوم، خدمات دانشجویی، فرهنگی و آموزشی ارائه می دهند و موسسات خارج از این لیست، حق فعالیت ندارند.

 

معاون وزیر علوم خاطرنشان کرد: تا حد امکان، باید حریم علم را از تقلب پیراسته نگه داشت، از این رو برای تصویب قانون مقابله با تقلب پیش قدم شدیم که دو بخش پیشگیری و مقابله دارد.

  13 آذر 1397
بخش : جامعه
کد خبر: 60353
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز