هشت هزار نفر از شهرداری تهران اخراج می‌شوند

شهرداری تهران,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران با اشاره به اینکه شورای پنجم شهرداری را با ۶۸ هزار پرسنل تحویل گرفت، گفت: تا زمان پایان کار شورا این آمار را تا ۶۰ هزار نفر کاهش می‌دهیم...

مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران در نشست خبری که با موضوع بررسی لایحه بودجه سال ۹۸ و سهم شهرداری‌ها برگزار شد، اظهار کرد: در هفته گذشته لایحه بودجه سال ۹۷۷ از سوی رئیس جمهور به مجلس ارائه شد که بخشی از آن به شهرداری‌ها مربوط می‌شود. نکاتی در این بودجه وجود دارد که وضعیت مالی شهرداری را با چالش‌های جدی مواجه می‌کند. بنابراین لازم است تصویر کلانی از منابع و مصارف بودجه شهرداری ارائه شود تا بدانیم که چرا بودجه سال ۹۸ به مثابه تیر خلاصی بر پیکره نحیف مالی شهرداری تهران است.

 

مجید فراهانی با بیان اینکه ما از سال گذشته ۱۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بودجه داشتیم، گفت: سهم غیرنقد در بودجه ۲۳ درصد و سهم نقد ۷۳ درصد بوده است ۴۴ درصد درآمدها از عوارض شهرداری بوده که شامل فروش تراکم، صدور پروانه، صدور جرائم کمیسیون ماده ۱۰۰ و ... بوده است.

 

وی افزود: درآمدهای پایدار شهرداری که شامل مالیات بر ارزش افزوده و عوارض قانونی می‌شود، ۴۸۰۰ میلیارد تومان بوده که ۲۷ درصد درآمدهای ما را شامل می‌شود. همچنین از طریق فروش ملک به پروژه‌های مشارکتی و مجتمع‌های ایستگاهی پیش بینی کرده بودیم ۱۴۴ درصد درآمد شهرداری حاصل شود. هزار میلیارد مصوب کرده بودیم از طریق استقراض از بانک صورت بگیرد که سهم آن حدود شش درصد از درآمدهای شهرداری می‌شود.

 

فراهانی خاطرنشان کرد: از طریق مطالبات از محل اسناد نیز ۶۰۰ میلیارد از درآمد باید تامین می‌شد که این رقم ۳.۵ درصد از درآمدهای شهری را شامل می‌شود. درآمدهای حاصل از سازمان‌ها و شرکت‌ها نیز حدود پنج درصد از درآمدهای شهرداری است.

  9 دی 1397
بخش : جامعه
کد خبر: 60969
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز