خیابان‌های ایران صدای ضربان قلبش را به گوش روسیه رساند

پس از پیروزی تیم ملی ایران برابر مراکش در اولین گام از رقابت‌های جام جهانی، خیابان‌های ایران سیل عظیمی از جمعیت شادمان را به خود دید.

تیم ملی ایران با پیروزی تاریخی خود در آغاز رقابت‌های جام جهانی برابر مراکش در شب گذشته، باعث شد تا ضربان قلب 80 میلیون ایرانی با ریتم شادی و شور آواز تا پاسی از نیمه شب در تمام شهرهای کشور طنین انداز شود!

چه زیبا بود مردمی که برای غرور و افتخارشان اینگونه به خیابان‌ها آمده بودند و سن پترزبورگ را در جای‌جای این کشور دوست داشتنی صحنه‌سازی می‌کردند! فوتبال باز هم برای مردم شادی زاید الوصفی را بوجود آورد، همانند جام جهانی 1998 فرانسه، همانند  شبی که حمید استیلی تمام قدرتش را در پیشانی خود  جمع کرد تا با ضربه‌ای کشنده، جسدی از کیسی کلر در رینگ مبارزه به جای بگذارد!

 

شادی مردم ایران
شادی مردم ایران

 

مگر می‌شود بدون داشتن چنین مردمی پیروز نبود؟ صدای شادی‌هایشان را مگر می‌شود نشنیده گرفت؟ آنها چه می‌خواستند؟ پیروزی و برتری و افتخار! آنها همان مردمی هستند که از ایران تا روسیه را با فرش‌های دستباف خود رنگ‌آمیزی کردند تا راه رویایی مردان پارسی را هموار تر از همیشه کنند.

 

فرقی نداشت، از پیرمرد تا خردسال و زن و مرد همه در کنار هم عاشقانه سرود زنده‌باد ایران سر می‌دادند تا زیباترین صحنه تاریخی همبستگی ملی پس از 20 سال در فوتبال ملی بوجود بیاید!

  26 خرداد 1397
بخش : جامعه / فوتبال و فوتسال
کد خبر: 62496
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز