ساعت رسمی کشور امشب به عقب کشیده می‌شود/ چرا تغییر ساعت، ۳۱ شهریور صورت نمی‌گیرد؟

ساعت رسمی کشور,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,جامعه
ساعت رسمی کشور امشب یک‌ ساعت به عقب کشیده خواهد شد.

بر اساس قانون ساعت رسمی کشور امشب(۳۰ شهریورماه) در ساعت ۲۴ یک ساعت به عقب کشیده خواهد شد.

 

بر اساس قانونی که مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۸۶ مصوب کرد هر سال روز اول فروردین‌ ماه در ساعت ۲۴ ساعت رسمی کشور یک ساعت به جلو کشیده می‌شود و در ساعت ۲۴ روز ۳۰ شهریور ماه به حالت سابق برگشته و یک ساعت به عقب کشیده می‌شود.

 

بازگرداندن ساعت به حالت قدیم (یک ساعت به عقب کشیدن) به این دلیل روز ۳۰ شهریور ماه انجام می‌شود که تداخلی در ساعت بازگشایی مدارس در روز اول مهرماه نداشته باشد زیرا بنا به اظهار نظر کارشناسان، اگر این موضوع که باید به صورت عادی در پایان ساعت آخرین روز تابستان(۳۱ شهریورماه) اتفاق بیفتد، انجام شده و ساعت رسمی کشور به عقب برگردانده شود، به‌دلیل عدم اطلاع برخی خانواده‌ها و دیر متوجه شدن این موضوع، روز کاری مدارس در اول مهرماه با تداخل ساعتی روبه‌رو شده و برخی خانواده‌ها فرزندان خود را با تاخیر عازم مدرسه کنند.

 

مسافران پروازهای هوایی، ریلی و زمینی هم باید ساعت بلیت سفر خود را با ساعت جدید هماهنگ کنند به این صورت که اگر بلیت خود را برای روز ۳۱ شهریور به بعد، قبل از ۳۰ شهریور ماه خریداری کرده‌اند باید بر اساس ساعت درج‌شده در بلیت خود سفر خود را انجام دهند.

  30 شهریور 1398
بخش : جامعه
کد خبر: 65094
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز