فرونشست به چندمتری راه‌آهن تهران-گرمسار رسیده!/ هر یک ربع یک قطار از این مسیر عبور می‌کند

فرونشست در نزدیکی راه‌آهن تهران-گرمسار,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
معاون فنی فرمانداری ورامین با ابراز نگرانی از اینکه فرونشست به چندمتری راه‌آهن تهران-قم رسیده و خسارات ملی بسیاری خواهد داشت، گفت: هر یک ربع یک قطار باری یا مسافری از این منطقه رد می‌شود و این نگران کننده است.

رضا کارخانه طی نشست بررسی فرونشست در حاشیه تهران که امروز در محل سازمان نقشه‌برداری کشور برگزار شد، افزود: این سازمان به عنوان متولی اعلام نرخ فرونشست در کشور، طی ۲۰ سال گذشته مطالعات گسترده‌ای در این زمینه داشته و نتایج آن را به مقامات شهری، نمایندگان مجلس و اعضای هیات دولت ارائه داده است.

 

مناطق تحت تاثیر فرونشست باید مناطق ممنوعه ساخت و ساز شود

همچنین جعفر اردستانی عضو شورای شهر ورامین در این نشست گفت: متاسفانه مناطقی که بیشترین نرخ فرونشست را دارند؛ مناطق مهاجرپذیر در ورامین هستند و جمعیت زیادی را در خود گنجانده‌اند.

 

وی با بیان اینکه بعضا آثار فرونشست با بتن ریزی پوشانده می‌شوند ولی این علاج کار نیست، تاکید کرد: مناطق تحت تاثیر فرونشست باید مناطق ممنوعه به لحاظ ساخت و ساز اعلام شوند و مانع از توسعه شهری در این مناطق شویم.

 

به گفته این عضو شورای شهر ورامین، در این مناطق عمدتا کشاورزی می‌شود و متاسفانه محصولات آب بری هم کاشته می‌شوند که منجر به افزایش نرخ فرونشست می‌شود.

 

نشست تخصصی بررسی فرونشست و خسارت‌های ناشی از آن با حضور مسؤولان شهری ورامین، قرچک و پیشوا در سازمان نقشه‌برداری کشور (صبح روز چهارشنبه ١٣ آذرماه ١٣٩٨) برگزار شد.

  13 آذر 1398
بخش : جامعه
کد خبر: 65659
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز