احتکار ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده به منازل مسکونی رسید

https://www.beytoote.com/images/stories/news/98/12/9812-73t2095.jpg

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان جنوبی از دستگیری یک متهم برای احتکار مقادیر زیاد دستکش، ماسک و مواد ضد عفونی کننده خبر داد. 

حسین مقدس دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان جنوبی ضمن هشدار به سودجویان ومحتکران اقلام و کالاهای بهداشتی نظیر ماسک، الکل، دستکش و مواد ضد عفونی کننده در سراسر استان خراسان جنوبی تاکید کرد: در ارتباط با رصد وشناسایی و بازرسی از کلیه مراکز و منازلی که مطابق گزارشات موثق مردمی و یا نهادهای انتظامی و اطلاعاتی محل احتکار کالاهای حوزه سلامت در آن‌ها می‌رود، دستورات ویژه بلافاصله مطابق قانون داده می‌شود و به اخلالگران در حوزه سلامت جامعه، اجازه اخلالگری در استان خراسان جنوبی داده نخواهد شد.

 

وی ادامه داد: چنانچه این اشخاص به فوریت مراتب نگهداری این کالاها را به معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند جهت عرضه و توزیع به نرخ مصوب اعلام نکنند به نحو بازدارنده‌ای مجازات خواهند شد و این گونه واحدها نیز عندالزوم با دستور قضایی پلمب خواهد شد.

 

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان جنوبی تصریح کرد: در همین راستا روز گذشته با گزارش اطلاعات سپاه استان مقادیر زیادی دستکش، ماسک و مواد ضد عفونی کننده احتکار شده از یک باب منزل مسکونی کشف و پرونده قضایی برای متهم تشکیل گردید.

 

مقدس افزود: هماهنگی بسیار خوبی بین دادستان‌ها، دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و ضابطین عام و خاص و تعزیرات حکومتی استان و بازرسی سازمان صنعت معدن و تجارت استان برای برخورد قاطع و بازدارنده با محتکران و اخلالگران حوزه سلامت در استان وجود دارد.

 

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان جنوبی گفت: از شهروندان درخواست داریم در صورت مشاهده هر نوع احتکار در حوزه اقلام بهداشتی (ماسک، مواد ضدعفونی کننده، دستکش و ...) بلافاصله مراتب را به دانشگاه علوم پزشکی بیرجند یا نهادهای انتظامی و اطلاعاتی و یا تعزیرات حکومتی استان، بازرسی سازمان صمت و یا دادسراهای عمومی و انقلاب محل اطلاع دهند تا به فوریت اقدام قانونی در خصوص شناسایی وبازرسی محل احتکار و سپس، برخورد قاطع و بازدارنده صورت پذیرد.

  15 اسفند 1398
بخش : جامعه
کد خبر: 66569
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز