ارسال پیامک هشدار به رانندگان خودروها در تهران/ اعمال محدودیت‌های سختگیرانه در ‌محورهای مواصلاتی در اصفهان

پیامک هشدار برای مالکان خودروهای در سطح شهر,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
به گفته مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران به مالکان خودروهایی که در سطح شهر تهران تردد می‌کنند، از سوی شهرداری تهران پیامک هشدار ارسال می‌شود.

محمد فرجود مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، از ارسال پیامک کاهش تردد به مالکان خودرویی که در شهر تردد می‌کنند خبر داد.

 

وی گفت: شهرداری تهران امکانی در اختیار دارد که با ارسال پیامک به شهروندان آنان را از تخلف‌ها و ورود به محدوده طرح ترافیک مطلع می‌کند.

 

به گفته فرجود با استفاده از همین امکان، از امروز در یک بازه زمانی ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ای هر خوردویی که تردد می کند، پیامکی حاوی توصیه به کاهش تردد در شهر و پرهیز از ترددهای غیر ضروری ارسال می‌شود.

 

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران تصریح کرد: این اقدام برای از بین رفتن رنجیره ویروس کرونا از سوی شهرداری تهران انجام شده است.

 

وی ادامه داد: در این پیامک که حاوی شماره پلاک خودرو و محل عبور است، آمده است «خواهشمند است به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا از تردد غیرضروری در سطح شهر خودداری نمایید.»

 

اتمام حجت فرمانده انتظامی اصفهان با مسافران نوروزی/ ‌‌اعمال محدودیت‌های سختگیرانه در ‌ محورهای مواصلاتی

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه به‌زودی محدودیت‌های سختگیرانه در معابر و محورهای مواصلاتی استان اصفهان اجرا می‌شود، گفت: به کسانی که سفر کرده‌اند توصیه می‌کنیم سریع‌تر برگردند.

 

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار مهدی معصوم بیگی اظهار داشت: مجموعه پلیس اصفهان همه توان و ظرفیت‌هایش را در راستای پیشگیری از شیوع ویروس "کرونا" به‌کارگیری کرده است.

 

وی از برخورد قاطع و مستمر پلیس با افراد و مراکز اقامتی و خدماتی که قوانین و مقررات را رعایت نمی‌کنند خبر داد و افزود: در این خصوص ۳۰۰ مکان مانند مهمانپذیرها، مهانسراها، چایخانه‌ها، خانه‌های استیجاری، تالارها و رستوران‌ها پلمب و برای۵۰۰ مکان نیز اخطاریه پلمب صادر شده است.

 

فرمانده انتظامی استان اصفهان افزود: علاوه بر این ۹۴ نفر نیز دستگیر و ۸۱ خط تلفن از افراد کلید به‌دست که از آنها برای اجاره دادن خانه‌های استیجاری استفاده می‌شد با دستور قضائی مسدود شدند.

 

وی ادامه داد: تاکنون بیش از ۵ میلیون اقلام بهداشتی احتکار شده مانند دستکش، ماسک و الکل و دیگر اقلام بهداشتی توسط پلیس اصفهان کشف شده است.

 

سردار معصوم بیگی به تصمیم ستاد مقابله با کرونای استان اصفهان مبنی بر تعطیلی مجموعه تفریحی ناژوان و صفه و تمامی تفرجگاه‌های استان اشاره کرد و گفت: بنابر این پارک خودروها در حاشیه پار‌ک‌ها، بوستان‌ها و پل‌های تاریخی و حاشیه زاینده رود اکیدا ممنوع است و ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی با خودروهایی که این مصوبه را اجرا نکنند برخورد می‌کنند.

 

وی گفت: طی ۷۲ ساعت اخیر بیش از ۴ هزار خودرو اعمال قانون شده‌اند و ۵۰ خودرو نیز به پارکینگ منتقل شده‌اند.

 

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به اینکه این خودروها ۱۵ روز در توقیف پلیس هستند، بیان داشت: برای رانندگان آنها نیز نمره منفی درج و برخی محرومیت‌های اجتماعی را به دنبال دارد.

 

وی اظهار داشت: همچنین از ابتدای شروع طرح زوج و فرد از درب منزل در شهر اصفهان بیش از ۴۰ هزار خودرو جریمه و تعداد زیادی نیز به پارکینگ منتقل شده‌اند.

 

سردار معصوم بیگی با اشاره به اینکه ۸۰ درصد مردم توصیه‌های ستاد مقابله با بحران کرونا را رعایت می‌کنند، تصریح کرد: یکسری افراد معدود هستند که با عدم رعایت مقررات و انجام سفر باعث انتقال این ویروس می‌شوند که به‌زودی محدودیت‌های سختگیرانه در معابر و محورهای مواصلاتی استان اصفهان اجرایی ‌می‌شود، به کسانی که سفر کرده‌اند توصیه می‌کنیم سریع تر برگردند و دیگران نیز، حتما در این شرایط به سفر نروند.

 

وی خاطرنشان کرد: مدافعان امنیت با همه وجود در کنار مدافعان سلامت قرار دارند و تا زمانی که شرایط کاملاً عادی شود همه ظرفیت انتظامی استان در خدمت این ماموریت است و در عرصه و میدان حضور دارد تا ان شاء الله زنجیره انتقال ویروس هرچه زودتر قطع شود و کرونا را شکست دهیم.

  8 فروردین 1399
بخش : جامعه
کد خبر: 66783
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز