پلیس: محدودیت های تردد تا ۲۱ فروردین برقرار است/ احضار مسافران یا اعزام اکیپ به منازل در صورت لزوم

محدودیت های تردد در جاده های کشور,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,وضعیت ترافیک و آب و هوا
رییس پلیس راه راهور ناجا گفت: مدت اجرای محدودیت های تردد برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا فعلا تا ۲۱ فروردین ۹۹ است و در صورت تمدید اعلام می‌شود.

به گزارش صیدنیوز به نقل از پلیس راه راهور نیروی انتظامی، سردار سید تیمور حسینی ضمن بازدید از محور تهران - قم به رخدادهای اخیر و اقدامات بازدارنده برای جلوگیری از شیوع بیماری اشاره کرد و افزود: از روز گذشته ابلاغیه‌هایی مبنی بر محدودیت های عبور و مرور صادر شد و بر اساس آخرین تصمیمات، قرار شد خروجی استان ها مسدود شود و به جز مسافرانی که در مسیر برگشت به خانه‌های خود هستند خودروهای دیگر حق سفر ندارند.

 

وی ادامه داد: مسافران در مسیر بازگشت نیز مجاز به ورود به شهرهای در طول مسیر نیستند و باید از کمربندی ها و خارج از شهرها عبور کنند.

 

رییس پلیس راه راهور ناجا اظهارداشت: ملاک ما برای تشخیص ساکنان شهرها از مسافران، پلاک خودرو، نشانی ثبت شده در بیمه نامه، دو رقم ابتدایی کد ملی، دفترچه خدمات درمانی و گواهینامه‌های هوشمند است و مأموران پلیس راهور با دست‌افزارهایی که در اختیار دارند در تسریع و تسهیل این امر کمک خواهند کرد.

 

حسینی در خصوص استثناهای طرح هم گفت: محدودیت تنها در خروجی استان ها اعمال می‌شود و ترددهای درون استانی شامل طرح نیستند. در خصوص استان تهران نیز به دلیل شرایط خاص استان های تهران و البرز، این دو استان یکی در نظر گرفته شده‌اند و تردد بین دو استان بلامانع است. همچنین تردد ناوگان بار به دلیل جابه جایی کالاهای ضروری نیز بلامانع است.

 

وی به حذف تست غربالگری اشاره کرد و افزود: با استفاده از پلاک خودرو و سامانه‌های تردد شمار، شماره ملی مالکان خودرو و رانندگان استخراج و به وزارت بهداشت تحویل شده است، افرادی که به سفر رفته‌اند از طریق سامانه ۴۰۳۰ برای انجام تست های دقیق احضار می شوند یا اکیپ هایی به منازل آنها اعزام خواهند شد. اقدامات بعدی در صورت مثبت بودن تست در اختیار وزارت بهداشت است.

 

رییس پلیس راه راهور ناجا در خصوص ضمانت اجرایی و زمان اجرای طرح اظهار داشت: بیشتر مردم از محدودیت ها استقبال کردند و در چند روز اخیر بسیاری خواستار اعمال این محدودیت ها بودند. اما کسانی که به ابلاغیه بی‌توجهی کنند جریمه ۵۰۰ هزار تومانی و توقیف خودرو به مدت یک ماه در انتظار آنها است.

  8 فروردین 1399
بخش : جامعه
کد خبر: 66788
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز