عدم بازگشایی مدارس استثنایی و شبانه روزی
الزام استفاده از ماسک و دستکش در مدرسه از ۲۷ اردیبهشت/ حضور دانش آموزان اختیاری است

زمان بازگشایی مدارس,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش گفت: همکاران حتما مسائل بهداشت فردی را رعایت می‌کنند و حتما باید از ماسک و وسایل پیشگیری استفاده کنند. توصیه کردیم دانش آموزان هم حتما وسایل بهداشت فردی از جمله ماسک و دستکش را به همراه داشته باشند تا کمتر در معرض آسیب قرار بگیرند.

مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش، با اشاره به بازگشایی مدارس از ۲۷ اردیبهشت ماه، دانش آموزان و معلمانی که دچار بیماری‌های زمینه‌ای هستند را مجاز به حضور در مدرسه ندانست و گفت: مدارس استثنایی، مدارس شبانه روزی و پیش دبستانی‌ها مستثنی هستند و فعلا باز نخواهند شد.

 

محمد محسن بیگی در گفت‌وگو با ایسنا، شرایط و الزامات بهداشتی بازگشایی مدارس از ۲۷ اردیبهشت را تشریح و اظهار کرد: با توجه به اینکه روز یکشنبه در ستادملی کرونا مصوب شد  که مدارس از ۲۷ اردیبهشت ماه در سطح کشور به صورت محدود بازگشایی شوند؛ همزمان وزارت آموزش و پرورش بخشی از مقدمات کار را فراهم کرد و بخشی را هم فراهم می‌کند.

 

وی افزود: بر این اساس از روز شنبه آتی معلمان و کادر اجرایی مدرسه باید از نظر بهداشتی در شرایط مناسبی قرار داشته باشند.

 

مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه پروتکل بهداشتی را با همکاری وزارت بهداشت  در حوزه بهداشت فردی، گروهی و بهداشت محیط تهیه کردیم گفت: مسائلی که دانش آموزان و همکاران ما باید رعایت کنند و همچنین تمهیداتی که باید مدیران مدارس نسبت به کنترل بهداشت محیطی و فضای فیزیکی مدرسه فراهم کنند تا بچه ها با اطمینان خاطر بیشتری در مدرسه حضور یابند، در این پروتکل قید شده است.

 

حضور در مدرسه صرفا برای رفع اشکال است

بیگی با تاکید بر اینکه بازگشایی مدارس فقط برای رفع اشکال درسی بر ای دانش آموزانی است که از طریق فضای مجازی امکان دریافت پاسخ کامل را نداشتند گفت: دانش‌آموزان با اختیار و انتخاب خودشان به مدرسه می آیند.

 

مدارس شبانه روزی، استثنایی و پیش دبستانی همچنان تعطیل است

وی همچنین اعلام کرد که مدارس استثنایی، مدارس شبانه روزی و پیش دبستانی‌ها مستثنی هستند و فعلا باز نخواهند شد.

 

 

معلمان و دانش آموزان دارای بیماری زمینه‌ای مجاز به حضور در مدرسه نیستند

مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش دانش آموزان و معلمانی که دچار بیماری‌های زمینه‌ای از جمله مشکلات تنفسی، قلبی و عروقی، پیوند اعضا، شیمی درمانی و ... هستند را مجاز به حضور در مدرسه ندانست و گفت: همکاران خانم که باردار هستند نیز در مدرسه حضور پیدا نخواهند کرد. سایر همکارانی که در وضعیت سلامت به سر می‌برند در مدرسه حضور یافته و چون قرار است پاسخگویی کنند تقریبا حضورشان الزامی می‌شود اما حضور دانش آموزان اختیاری است.

 

استفاده از ماسک و دستکش در زمان حضور در مدرسه

محسن بیگی افزود: همکاران حتما مسائل بهداشت فردی را رعایت می‌کنند و حتما باید از ماسک و وسایل پیشگیری استفاده کنند. توصیه کردیم دانش آموزان هم حتما وسایل بهداشت فردی از جمله ماسک و دستکش را به همراه داشته باشند تا کمتر در معرض آسیب قرار بگیرند.

 

وی با بیان اینکه استفاده از ماسک و دستکش برای معلمان و عوامل اجرایی مدرسه الزامی است؛ درباره نحوه تهیه ملزومات بهداشتی گفت: نحوه تهیه به عهده مسئولین و دست اندرکاران شهرستان‌ها و مناطق است که یا خودشان برای مدارس ماسک و دستکش فراهم می کنند و یا افراد به همراه خودشان می آورند.

 

مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش درباره بودجه مورد نیاز مدارس برای تهیه ملزومات بهداشتی و ضدعفونی کننده مدارس اظهار کرد: بودجه ای در پایان سال از محل اعتبارات مصوب ستاد کرونا به استان‌ها به عنوان سرانه بهداشتی اختصاص دادیم تا وسایل مورد نیاز برای ضدعفونی محیط را تهیه کنند.

زمان بازگشایی مدارس,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان در گفت و گو با رادیو البرز:بازگشایی مدارس از ۲۷ اردبیهشت با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی / حضور دانش آموزان اختیاری است

مدیرکل آموزش و پرورش استان در گفت و گو با رادیو البرز از بازگشایی مدارس در ۲۷ اردبیهشت ماه با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.

 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز، سالار قاسمی روز دوشنبه در گفت و گو با برنامه صبحگاهی رادیو البرز گفت: بر اساس تصمیمی که روز گذشته در ستاد ملی مقابله با کرونا اتخاذ شد و وزیر محترم آموزش و پرورش نیز اعلام کردند کلیه مدارس ابتدایی و متوسطه (به جز مدارس استثنایی) از ۲۷ اردیبهشت برای یک ماه به منظور رفع اشکال و ارائه خدمات آموزشی به دانش آموزانی که نتوانسته‌اند از خدمات آموزشی غیرحضوری، بهره‌مند شوند دایر خواهد شد.

 

قاسمی در ادامه گفت: همکاران ما از این تاریخ در مدارس حضور پیدا خواهند کرد و دانش آموزان نیز به صورت اختیاری می توانند به مدرسه مراجعه کنند و خدمات آموزشی لازم را از معلمان خود دریافت کنند.

 

وی افزود: پیش بینی های لازم در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی و خرید اقلام ضدعفونی کننده صورت گرفته که بخشی از اقلام پیش از این در اختیار مدارس قرار گرفته بود و بقیه مواد خریداری شده قبل از بازگشایی به مدارس داده خواهد شد.

 

قاسمی به اولیا دانش آموزان اطمینان داد: ما آمادگی کامل را برای این بازگشایی داریم و همه امکانات و خدمات آ

وی از تلاش های همکاران فرهنگی در ارائه آموزش های مجازی از اسفند ماه تا به امروز تشکر کرد و گفت: قطعا آموزش های آنلاین و غیرحضوری وقت بیش تری از همکاران ما گرفته و عملکرد خوبی نیز در این زمینه داشته اند و اکنون با این فرصتی که برای رفع اشکالات به صورت حضوری پیش آمده می توانیم خدمات آموزشی را در این شرایط ناخواسته به صورت کامل تر به دانش آموزان ارائه کنیم.

 

  22 اردیبهشت 1399
بخش : جامعه
کد خبر: 67134
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز