استاندار تهران با باز شدن تالارهای عروسی مخالف است/ احتمال بازگشت محدودیت‌های کرونا به شیراز

انوشیروان محسنی بندپی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
انوشیروان محسنی بندپی با بازگشایی تالارهای عروسی تهران مخالفت کرد. همچنین شهردار شیراز به شهروندان در خصوص بازگشت محدودیت های کرونا هشدار داد.

استاندار تهران ضمن مخالفت با بازگشایی تالارهای عروسی برای برگزاری مراسم اظهار‌کرد: بعنوان مسوول ستاد مقابله با کرونا استان تهران مخالف بازگشایی تالارها برای مراسم عروسی و غیره هستیم.

 

به گزارش تسنیم، انوشیروان محسنی بندپی در حاشیه جلسه ویدئو کنفرانس ستاد ملی مقابله با کرونا (corona) در خصوص بعضی نگرانی ها از افزایش قیمت کالاها گفت: آنچه مربوط به ذخیره اقلام است به اندازه کافی وجود دارد و نگرانی نسبت به اقلام استراتژیک وجود ندارد و به وفور تأمین است، و در خصوص آنچه به بازگشت محدودیت ها و نگرانی بابت آن باز می شود، چنانچه صنوف و اتحادیه ها، پروتکل ها را رعایت کنند محدودیت ها باز نمی شود.

 

او در خصوص جمع آوری کودکان کار و خیابان گفت: توافقنامه ای با بهزیستی در مورد کودکان کار منعقد شده و منابع مالی در اختیارشان قرار داده شده تا نسبت به پذیرش کودکان کار و خیابانی اقدام کنند که این اقدام با وقفه کوتاه آغاز شده و البته باید روند کار سرعت بیشتری بگیرد.

 

استاندار تهران در خصوص بازگشایی تالارهای پذیرایی اظهار کرد: بعنوان مسوول ستاد مقابله با کرونا استان تهران مخالف بازگشایی تالارها برای مراسم عروسی و غیره هستیم، البته با بازگشایی رستوران ها با ۵۰ درصد ظرفیت موافقت شده و درصورتی که تالاری تنها برای پذیرایی و بدون برگزاری مراسم بازگشایی شود موافق هستیم، چراکه یکی از کانون های انتشار ویروس این تالارها بودند.

 

بازگرداندن محدودیت ها به علت بالا گرفتن کرونا (corona) در شیراز

انوشیروان محسنی بندپی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا

شهردار شیراز با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به کووید۱۹ و مخاطره ای که سلامت شهروندان این شهر را تهدید می کند، از تقویت احتمال بازگرداندن محدودیت و ممنوعیت ها خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، حیدر اسکندرپور در یک پیغام خطاب به شهروندان هشدار داد که بی توجهی بعضی نسبت به لزوم رعایت پروتکل ها، منجر به اوج گیری موارد ابتلا به کروناویروس در شیراز شده است.

 

وی با اشاره به تأثير حضور مردم در مکان های عمومی و بی توجهی به ضرورت استفاده از ماسک و رعایت سایر پروتکل های بهداشتی، هشدار داد که در صورت ادامه این روند و با نظر مسوولان بهداشتی، شهرداری ناچار به بازگرداندن محدودیت ها خواهد شد.

 

بسياري از شهروندان در شیراز نسبت به رعایت نشدن اصول بهداشتی و ترددهای غیرضروری در نقاط مختلف شهر، اعتراض کرده و خواهان توجه اکید مسوولان در این خصوص شدند.

 

طبق این گزارش، تعدادی از شهروندان در تماس با ایسنا، اعلام کردند که وضعیت شیراز به علت افزایش شمار مسافران طی روزهای گذشته و نبود نظارت مسئولانه در مبادی ورودی اعم از ترمینال های فرودگاهی، راه آهن و اتوبوسرانی برون شهری ، به سطح هشدار رسیده است.

 

مخاطبان ایسنا طی پیام های اعتراضی خود خواهان اعمال محدودیت از سوی دستگاه های ذیربط و نظارت دوباره بر ترددهای برونشهری و حتی درونشهری شدند.

 

برخی از مخاطبان در تماسهای خود، ممانعت از تجمع افراد در نقاط تفریحی، پارک ها و اماکن گردشگری، جلوگیری از فعالیت عرضه کنندگان مواد غذایی سیار در کنار خیابانها، محدودیت فعالیت اماکن عمومی پرخطر و نظارت بیشتر بر تردد مراجعان به ادارات را خواهان شده اند.

 

از هفته گذشته، هشدارهایی از سوی مسئولان بهداشتی و درمانی استان فارس و شیراز نسبت به روند افزایشی شمار بیماران مبتلا به کووید ۱۹، اعلام شده است.

 

این در حالی است که اغلب صاحبنظران و مسوولان، بی اعتنایی مردم به ضرورت استفاده از ماسک در اماکن عمومی را عامل اصلی موثر بر افزایش تعداد موارد ابتلا ذکر کرده اند.

 

گزارش خبرنگاران ایسنا حاکیست که طی هفته های گذشته، در بسياري از دوایر دولتی، سطح حساسیت کارکنان و به تبع آن مراجعان به استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های اداری کاسته شده است.

 

گزارش ها حاکی از کامل شدن ظرفیت پذیرش در بیمارستان ها و مراکز درمانی مشخص شده برای بستری بیماران مبتلا به کروناویروس (Coronaviruses) در شیراز و اکثر شهرهای استان فارس بوده و راه اندازی مرکز قرنطینه در شیراز و اضافه شدن تعداد مراکز درمان سرپایی، گواه این موضوع است.

 

خبرنگاران در گزارش میدانی خود تأکید دارند که شمار مسافران خصوصا افرادی که برای دریافت خدمات درمانی به شیراز سفر می کنند، طی روزهای گذشته و با گشایش مطبها، افزایش چشمگیری یافته و هیچ نظارتی بر این ترددها نیست.

 

حضور همراهان بیماران در کنار خیابانهای منتهی به بیمارستانها و بی توجهی اکثر قریب به اتفاق این اشخاص نسبت به پروتکل های بهداشتی، افزایش حجم ترددها و افزایش استفاده از وسایل نقلیه عمومی، از عوامل مهم در رشد عدد بیماران مبتلا در فارس بوده است.

 

  31 خرداد 1399
بخش : جامعه
کد خبر: 67506
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز