ورود پلیس به ماجرای لایوهای جنجالی در اینستاگرام/ برخورد سخت با هنجارشکنان

لایوهای جنجالی اینستاگرام زیر ذره بین پلیس,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
رییس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ از رصد لایوهای جنجالی اینستاگرام و برخورد با هنجارشکنان خبر داد.

اجرای قرنطینه خانگی در روزهای نخست امسال منجر به افزایش استفاده گروهی از شهروندان از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی شد، همین موضوع و احتمالا عوامل دیگر اجتماعی باعث شد که در این دوره پخش های زنده و گفت وگوهای دو نفره در شبکه اجتماعی اینستاگرام رواج بیشتری پیدا کند، رویه ای که پس از پایان قرنطینه هم ادامه پیدا کرد و در این میان هم عده ای با لایوهای اصطلاحا جنجالی به دنبال جلب توجه و افزایش فالوور هستند. لایوهای اینستاگرامی که محتوای آن منجر به هشدار بعضی کارشناسان اجتماعی شده است و حالا پلیس هم از برخورد با این موارد خبر داده است.

 

سردار علی ذوالقدری، رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ در گفتگو با ایسنا، در خصوص محتوای منتشر شده در بعضی از لایوها و پست های اینستاگرامی اظهارکرد: یکی از اقداماتی که از سال پیش در پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ انجام دادیم، موضوع بررسی و رصد فضای مجازی است و ما بصورت ویژه و تخصصی رصدهای خود در این زمینه را در حوزه های مختلف نظیر فعالیت اشرار و ارازل و اوباش، حاملان و فروشندگان سلاح، مزاحمان و هنجارشکنان حوزه اخلاقی و ... انجام می دهیم.

 

او با بیان این که در نتیجه رصدهای انجام شده نیز با هماهنگی مقام قضایی با مجرمان برخورد می شود، اظهار‌کرد: مجموع این اقدامات باعث شده تا در امسال ۳۵ درصد کشفیات ما بیشتر شود. دلیل آن هم افزایش اشرافیت ما در فضای مجازی و فعالیتی است که به صورت تخصصی انجام می دهیم.

 

رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ در مورد این که آیا پلیس با افرادی که اقدام به رفتارمبتذل و ناشایست در لایوهای اینستاگرامی کرده یا مسایل و سخنان مستهجن بیان کنند، برخوردی خواهد داشت یا خیر ؟ اظهار‌کرد: در این زمینه قطعاً ما برخورد خواهیم کرد و مواردی هم بوده که برخورد کرده ایم. ما با دستگاه قضایی هماهنگ هستیم و خوش بختانه اشرافیت خوبی در این فضا داریم.

 

لایوهای جنجالی اینستاگرام زیر ذره بین پلیس,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی

ذوالقدری ادامه داد: درجلساتی که با دستگاه قضایی داشتیم، بعضی از این افرادی که در فضای مجازی اقدام به هنجارشکنی و ... کرده و رصد شده بودند، احضار شده و با بعضی هم برخورد قانونی شده است.

 

او در مورد فعالیت پلیس فتا نیز اظهار‌کرد: پلیس فتا هم به صورت عمومی کار خودش را انجام می دهد و همان طور که گفتم ما به صورت تخصصی به این موضوع ورود کرده ایم.

 

رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ به اشخاص متخلف و هنجارشکن هشدار داد که از انجام اقداماتی که منجر به جریحه دار شدن افکار عمومی شود، خودداری کنند.

  3 تیر 1399
بخش : جامعه
کد خبر: 67540
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز