تعداد سوالات کنکور به دلیل کرونا کاهش می‌یابد؟

 

نهاد های آموزشی,اخبار آزمون ها و کنکور,خبرهای آزمون ها و کنکور
عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از کاهش احتمالی تعداد سئوالات کنکور در صورت تشدید کرونا خبر داد.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از نظارت ویژه کمیسیون بر نحوه برگزاری آزمون سراسری، ارشد و دکتری خبرداد و اظهار‌کرد: سناریوهای مختلفی در مورد نحوه برگزاری کنکور وجود دارد که لغو یا کوتاه کردن زمان آزمون برای حفظ سلامت داوطلبان از جمله این سناریوها محسوب می شود.

 

مهدی اسماعیلی در گفتگو با خانه ملت، با تأکید بر اینکه برگزاری کنکور سراسری، ارشد و دکتری بستگی به شرایطی دارد با آن روبرو خواهیم شد، گفت: در نخستین نشست کمیسیون آموزش در هفته آتی به این موضوع خواهیم پرداخت و با حضور مسوولان اجرایی در این مورد تصمیم گیری خواهد شد.

 

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با بیان این که جان و سلامت داوطلبان مهم ترین فاکتور در برگزاری آزمون است، ادامه داد: باید منتظر ماند و دید کرونا در زمان برگزاری کرونا (corona) در چه وضعیتی خواهد بود و با سنجش شرایط در آن مقطع باید تصمیم گیری کرد.

 

او افزود: قطعاً در صورت تشدید شیوع ویروس به هیچ وجه نمی توان کنکور را به صورت عادی برگزار کرد و سناریوهای مختلف را باید بررسی کرد که قطعاً لغو یا کوتاه کردن زمان کنکور از طریق کاهش سئوالات یکی از راهکارهایی است که می توان آنرا در کمیسیون آموزش در حضور وزیر علوم و رییس سازمان سنجش بررسی کرد.

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ فاصله ۱.۵ متر در حوزه های برگزاری آزمون را ضروری برشمرد و اظهار کرد: وزارت علوم باید حوزه های بیشتری را برای برگزاری کنکور در نظر گیرد تا حفظ فاصله اجتماعی محقق شود.

 

  11 تیر 1399
بخش : جامعه
کد خبر: 67650
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز