زدن ماسک در اصفهان اجباری شد/ استاندار تهران: با کسانی که ماسک ندارند برخورد ارشادی می‌شود

استاندار اصفهان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
استاندار اصفهان گفت: زدن ماسک از ۱۵ تیر ماه در همه اماکن عمومی من جمله مترو، اتوبوس ها و حتی ادارات الزامی است.

استاندار اصفهان اعلام کرد: اصفهان در وضعیت هشدار کرونایی قرار دارد و چنانچه مردم رعایت نکنند بعضی محدودیت ها برمی گردد.

 

به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری اصفهان، عباس رضایی در حاشیه سی و نهمین جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: هرچند بخشی از برنامه ریزی ها به مسؤولان اجرایی و درمان و بهداشت مربوط می شود ولی بخش عمده حفظ سلامت و کاهش ابتلا به بیماری کرونا (corona) به مراعات موازین بهداشتی توسط مردم بازمی گردد.

 

استاندار اصفهان با اشاره به این که اصفهان در وضعیت هشدار کرونایی قرار دارد و اگر مردم رعایت نکنند بعضی محدودیت ها باز میگردد، گفت: البته تلاش می کنیم اقداماتی انجام دهیم که به شرایط و محدودیت های اسفند و فروردین ماه گذشته برنگردیم ولی بعضی اشخاص رعایت نمی کنند.

 

او گفت: اخیراً در اصفهان جشن تکلیفی برگزار شده است که در آن ۱۵ نفر به بیماری کرونا مبتلا و ۲ نفر از مبتلایان فوت کرده اند.

 

رضایی اظهار کرد: آیا امکان نظارت دولتی و حاکمیتی بر تمامی مراسم ها، جشن ها، برنامه ها و دورهمی ها وجود دارد، آیا شرایط اقتصادی جامعه اجازه می دهد دوباره محدودیت در فعالیت های اقتصادی و اجتماعی اعمال شود؟

 

استاندار اصفهان خواهان رعایت موازین بهداشتی توسط آحاد مردم شد و اظهار‌کرد: زدن ماسک از ۱۵ تیر ماه در همه اماکن عمومی من جمله مترو، اتوبوس ها و حتی ادارات الزامی است و از سوی دیگر اگر ادارات، بانک ها و مراکز عمومی و دولتی نسبت به رعایت بهداشت اهتمام نداشته باشند قطعاً با آنها برخورد قانونی خواهد شد.

 

او گفت: امروز زدن ماسک نشانه احترام به دیگران و توصیه به زدن آن مصداق امر به معروف و نهی از منکر است.

 

رضایی با اشاره به پیشگامی استان اصفهان در تولید ماسک پارچه ای، گفت: زدن ماسک پارچه ای نیز مثل ماسک های در صورت عدم دسترسی به ماسک های سه لایه جایگزین مناسب است و علاوه براین امکان شست و شو و قابلیت استفاده مکرر و از نظر اقتصادی هم دارای مقرون به صرفه است.

 

استاندار اصفهان افزود: امروز مسؤولان دانشگاه های علوم پزشکی اصفهان و کاشان اعلام کردند که سن ابتلا به کرونا پائین آمده است و حتی در یک مورد خانم جوان ۲۴ ساله بدون بیماری پیش زمینه ای به واسطه کرونا درگذشته است.

 

او گفت: برخورد با اصنافی چون باغ تالارها، تالارها، رستوران ها، فست فودها و امثال آن در صورت رعایت نکردن موازین بهداشتی بدون مماشات، جدّي و قاطعانه خواهد بود.

 

رضایی با بیان این که حفظ جان انسانها و سلامت مردم خط قرمز مدیریت استان است، اظهار کرد: مردم نیز در صورتی که مواردی از عدم رعایت موازین بهداشتی را مشاهده کردند به شماره های اعلام شده اطلاع رسانی کنند تا با آن ها برخورد قاطع صورت گیرد.

 

استاندار تهران: برخورد ارشادی با افرادی که ماسک ندارند

استاندار اصفهان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا

ایسنا نوشت: انوشیروان محسنی بندپی در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به افزایش میزان مبتلایان در استان تهران گفت: هفته قبل میزان مراجعین، بستری شدگان و بیماران بخش ویژه در استان تهران افزایش داشته است و متأسفانه عدم رعایت فاصله گذاری در استان تشدید شده است.

 

او در خصوص علت کاهش فاصله گذاری اجتماعی افزود: دستگاه های متولی امر، اتحادیه ها و بعضی از صنوف که مقرر بود جهت بازگشایی همکاري داشته باشند، در عمل همکاري موثری را شاهد نبودیم و به همین علت میزان فاصله گذاری اجتماعی در کلانشهر تهران با افت شدیدی همراه شد که نتیجه آن گسترش انتقال شیوع بیماری کرونا بود.

 

استاندار تهران تأکید کرد: پیشنهاد مشخص ستاد کرونا استان مبنی بر این است که افرادی که در محیط های جمعی و بیرون از خانه هستند حتماً با توجه به الزام استفاده از ماسک از ۱۵ تیر ماه به اجرایی شدن این مصوبه کمک کنند و کسانی که از این کار ممانعت کنند ابتدا با برخوردهای ارشادی و راهنمایی و در مرحله دوم از ورود آن ها به دستگاه های اداری و حمل و نقل عمومی اعم از مترو، اتوبوس و تاکسی جلوگیری می شود.

 

بنا براعلام پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، محسنی بندپی سپس گفت: از تمامی شهروندان و متولیان امر درخواست می شود در اجرایی کردن این دستورالعمل همکاري لازم را داشته باشند تا زمینه قطع انتقال چرخه ویروس کرونا فراهم شود.

  14 تیر 1399
بخش : جامعه
کد خبر: 67670
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز