اعمال محدودیت‌های یک هفته‌ای در ۱۰ شهر و کلانشهر تهران/ چه مشاغلی دوباره تعطیل شدند؟

اعمال قرنطینه درتهران,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا

در حالی که در تهران و برخی از شهرهای بزرگ کرونا فعالیت خود را نسبت به دو ماه پیش افزایش داده و شمار قربانیان آن به شدت بیشتر شده است، سخنگوی شورای شهر تهران با انتشار توئیتی از اعمال «محدودیت‌های حداقلی» در تهران خبر داد؛ محدودیت‌هایی که به تهران منحصر نشده و برخی از شهرهای قرمز کشور را نیز دربر می‌گیرد. هفته قبل بود که محسن ‌هاشمی که در جلسه شورای پایتخت برای اولین بار آمار مرگ‌های روزانه در تهران را فاش کرد و به عدد هولناک۷۰نفر اشاره کرد. 

موضعی که نشان می‌داد این ویروس کشنده تهران را به یکی از اهداف خود قرار داده به کشتار مردم مشغول شده است. مردمی که البته خود نیز رعایت پروتکل‌های بهداشتی را به کناری نهاده و در این وضعیت کم تقصیر ندارند. با این همه محسن ‌هاشمی رئیس شورای شهر تهران سه روز پیش در صفحه شخصی خود در توئیتر به آماری از تاثیر مردم و دولت در این وضعیت پرداخت.‌ هاشمی نوشت:«در اوج‌گیری دوباره کرونا تقصیر مردم ۳۰درصد و سهم دولت ۷۰درصد است، چون دولت یکباره تصمیماتش را به نفع کرونا شُل کرد و به ویروس رانت داد.» 

 

رئیس شورای شهر تهران به لزوم تعطیلی دوباره شهر تهران نیز اشاره کرد و نوشت:«من اگر اختیار داشتم فعالیت‌ها را دو هفته تعطیل می‌کردم و محدودیت‌ها را آنقدر ادامه می‌دادم تا آمارها رو به افول برود.» موضوعی که البته با سخنان حسن روحانی رئیس جمهور مواجه شد که گفته بود:«راحت‌ترین راه این است که همه فعالیت‌ها را تعطیل کنیم و روز بعد نیز مردم از بهم‌ریختگی و گرسنگی اعتراض کنند؛ در دنیا کسی این را نمی‌پذیرد. حتی خارج‌نشینان که می‌گفتند که بازگشایی نباید صورت بگیرد هم زبان‌شان بریده شده و این را تکرار نمی‌کنند.» اما آمار روز گذشته کشور همچنان وضعیت را سخت نشان می‌دهد.

 

 روز گذشته سخنگوی وزارت بهداشت در این باره گفت:«تا ظهر ۲۳تیر ۱۳۹۹ بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۴۹بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۵۸۱ نفر از آنها بستری شدند. به این ترتیب مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۵۹ هزار و ۶۵۲ نفر رسید.» دکتر سیماسادات لاری گفت:«متاسفانه ۲۰۳بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به ۱۳هزار و ۳۲ نفر رسید. خوشبختانه تاکنون ۲۲۲ هزار و ۵۳۹ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستانها ترخیص شده‌اند. همچنین ۳۳۷۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. و تاکنون یک میلیون و ۹۹۷ هزار و ۹۶۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.» 

اعمال قرنطینه درتهران,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا

سخنگوی وزارت بهداشت همچنین گفت:«همانند روزهای گذشته، استان‌های خوزستان، خراسان رضوی، آذربایجان غربی و مازندران در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استان‌های تهران، فارس،کرمان، البرز، کهگیلویه و بویر احمد، گلستان، بوشهر، هرمزگان و آذربایجان شرقی در وضعیت هشدار قرار دارند.» این موضوع نشان می‌دهد که بسیاری از مناطق کشور در وضعیت هشدار و قرمز قرار دارند و لزوم اتخاذ تصمیمی تازه احساس می‌شود. به همین خاطر از روز گذشته به نظر می‌رسد که تصمیماتی فعلا حداقلی برای پایتخت و برخی شهرهای کشور گرفته شد. علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران در این باره در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت:«بالاخره قرار شد مجموعه‌ای از محدودیت‌ها فعلا به مدت یک هفته در تهران و شهرهای قرمز ۱۰ استان دیگر اعمال می‌شود.» وی اضافه کرد:«دانشگاه‌ها و مدارس، موسسات آموزشی، کافه‌ها، همایش‌ها و مراسم‌ها و تالارها و .. در این فهرست هستند.» 

 

اعمال محدودیت‌های یک هفته‌ای در کلانشهر تهران

دبیر و جانشین رئیس ستاد مقابله با کرونای شهرداری تهران از اعمال یک هفته‌ای محدودیت‌ها در کلانشهر تهران به علت شیوع مجدد کرونا خبر داد.

 

                                     

به گزارش صداوسیما، رضا کرمی محمدی گفت: با توجه به نامه مورخ ۹۹/۴/۲۲ ارسالی از ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا اعمال محدودیت‌ها (تعطیلی و تردد نداشتن) به مدت یک هفته در کلانشهر تهران شامل مصادیق زیر می‌باشد:

 

دانشگاه ها، مدارس، مدارس شبانه روزی، حوزه‌های علمی، آموزشگاه‌های فنی و حرفه ای، زبان سرا‌ها و سایر آموزشگاه‌ها و کتابخانه ها.

 

سینما، تئاتر و مراکز مشابه.

 

موزه و باغ موزه ها.

 

تالار‌های پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی.

 

مساجد و مصلی ها، برگزاری هر گونه مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش ها.

 

باشگاه‌های ورزشی، ورزش‌های پربرخورد.

 

کافه، قهوه خانه و چایخانه.

 

باغ وحش و شهر بازی ها، مراکز تفریحی، آبی، استخر‌های سرپوشیده، باشگاه‌های بدنسازی.

 

دبیر و جانشین رئیس ستاد مقابله با کرونای شهرداری تهران همچنین از تمام واحد‌های تابعه شهرداری تهران خواست با نظارت و اجرای دقیق بر محدودیت‌های ذکر شده، گزارش اقدامات را به این سازمان ارسال کنند.

 

وی افزود: همچنین مطابق مصوبه ستاد ملی ضروری است استفاده از فضای مجازی برای خرید مایحتاج عمومی و خدمات شهرداری، جدی در دستور کار قرار گیرد.

 

 

اعمال قرنطینه درتهران,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا

 

  24 تیر 1399
بخش : جامعه
کد خبر: 67785
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز