تکلیف کنکور ۹۹ مشخص شد/ وزیر بهداشت: کنکور با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در موعد مقرر برگزار می‌شود

سعید نمکی,نهاد های آموزشی,اخبار آزمون ها و کنکور,خبرهای آزمون ها و کنکور
وزیر بهداشت گفت :کنکور با رعایت پروتکل های بهداشتی در زمان مقرر برگزار می شود.

عصر امروز جلسه ای برای بررسی نحوه برگزاری کنکور سراسری با حضور وزاری بهداشت و علوم، روسای کمیسیون های بهداشت و آموزش مجلس و گروهی از نمایندگان مجلس در محل ستاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.

 

طبق این جلسه مقرر شد علاوه بر عدم تعویق زمان برگزاری کنکور سراسری، هر حوزه تنها ۲۰ درصد از ظرفیت پذیرای داوطلبین باشد.

 

به این ترتیب، کنکور سراسری در روزهای پنج‌شنبه ۳۰ و جمعه ۳۱ مرداد ، با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، در حوزه های امتحانی سراسر کشور برگزار می شود.

 

تشکیل کمیته بررسی پروتکل های بهداشتی کنکور
وزیر بهداشت از تشکیل کمیته بررسی پروتکل های بهداشتی برگزاری کنکور با حضور نمایندگانی از مجلس، وزارت بهداشت و وزارت علوم خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، دکتر سعید نمکی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که به منظور تعیین تکلیف زمان برگزاری کنکور برگزار شد، اظهار کرد: بزرگترین دغدغه همه ما حفظ سلامت داوطلبان و همه ملت ایران بود واقعا هر فرزند این سرزمین را فرزند خودمان می دانیم همانطور که هر سالخورده این سرزمین را پدر و مادر خودمان می دانیم.

 

وی در ادامه تصریح کرد: جلسه امروز جلسه مفصلی بود بحث های با جنبه های زیادی پرداختیم و برای اینکه از این بلاتکلیفی همه در بیایند موارد مورد جمع بندی، وفاق و همدلی همگان قرار گرفت. تا بتوانیم نتیجه مطلوبی از این نشست داشته باشیم.

 

وزیر بهداشت تاکید کرد: نتیجه جلسه این گفت و گو و بحث چند ساعته دیروز و امروز این بود که ما کمیته ای را تشکیل بدهیم که اعضای این کمیته رییس دو کمیسیون بهداشت و آموزش مجلس به علاوه کمیته اجتماعی و فرهنگی و همچنین تعدادی از نمایندگان که منتخب این کمیسیون ها خواهد بود در کنار همکاران من در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مسئولان وزارت علوم و سازمان سنجش آموزش کشور یکبار دیگر پروتکل های بهداشتی برگزاری آزمون را مرور کنند.

 

دکتر نمکی گفت: پروتکل های بهداشتی برگزاری کنکور را ستخت گیرانه تر از آزمون دکتری که برگزار شد می پردازیم و نهایتا با سخت گیری بیشتر در سه مرحله اول نقل و  انتقال داوطلبان به حوزه های امتحانی، داخل حوزه های امتحانی و هنگام خروج و بازگشت به منزل را با پروتکل های سخت گیرانه دنبال می کنیم.

 

  13 مرداد 1399
بخش : جامعه
کد خبر: 68008
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز