افزایش مراجعات مردمی به کمیته امداد در سال ۹۹

مرتضی بختیاری,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
رئیس کمیته امداد امام (ره) از افزایش مراجعات به کمیته امداد در سال ۹۹ خبر داد.

" مرتضی بختیاری" رئیس کمیته امداد ( ره) در گفتگو با خبرنگار در جواب به این سؤال که اعلام شده بود ۵۰۰ هزار خانوار شناسایی شده اند که تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی نیستند برای این اشخاص چه ا قداماتی در نظر گرفته شده است؟ گفت:خوش بختانه در مرحله نخست پویش کمک مومنانه به همه این ۵۰۰ هزار خانوار رسیدگی شده است و بیش از ۳ و نیم میلیون بسته غذایی توسط سپاه، بسیج، بنیاد مستضعفان ، ستاد اجرایی حضرت امام و خیریه ها توزیع شده است. همچنين تا جایی که در جریان هستم دولت به حدود ۳ میلیون نفر نیز وام قرض الحسنه پرداخت کرده است.

 

وی خاطر نشان کرد :این افراد که شامل دستفروشان، کارگران و ... هستند، آسیب دیده از ویروس منحوس کرونا بودند، اما تحت پوشش کمیته امداد  نبودند و راضی نیستند تحت پوشش کمیته قرار بگیرند، اما به سبب اینکه شغلشان به علت مشکلات ناشی از ویروس کرونا با مشکل مواجه شده بود، بنابراین هم در مرحله اول پویش به این ها رسیدگی شد و در مرحله دوم هم امیدواریم دوباره به این افراد کمک شود. همچنین امیدواریم زمینه کار این افراد دوباره فراهم شود.

 

رییس کمیته امداد امام خمینی ( ره) تصریح کرد :در این ایام کرونا افرادی که در مشاغلی مانند کارگری دستفروشی و ... فعالیت می کردند و بیمه نبودند با مشکلات بسیاری مواجه شدند و ما در این بخش به صورت موردی مراجعات مان نسبت به سال قبل قابل مقایسه نیست و مراجعات بسیار زیادی داشتیم، اما بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و ستاد اجرایی حضرت امام کمک هایی در این زمینه به ما داشتند همچنین بسیج و گروه های جهادی به ما کمک کردند.

 

بختیاری در بخش دیگری از سخنان خود درباره دانش آموزانی که به وسایل و تجهیزات الکترونیک دسترسی ندارند، گفت:آموزش و پرورش هنوز به ما گزارشی نداده اند که چه تعداد دانش آموز به دلیل عدم دسترسی به تجهیزات الکترونیکی با مشکل مواجه شده اند و نتوانسته اند، ادامه تحصیل داده و ترک تحصیل کرده اند، اما طبق گزارشاتی که به ما رسیده است، در برخی از مناطق دانش آموزان دسترسی به این تجهیزات نداشتند از همین رو ما ورود پیدا کردیم و تلاش می کنیم برای سال آینده در این قسمت با کمک مردم، نهادها، خیرین و شرکت های بزرگ این دانش آموزان را از وسایل و تجهیزات الکترونیک بهره مند کنیم.

 

وی خاطر نشان کرد :۳۷۵ هزار محصل تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند، اما براساس آمارهایی که به ما داده اند، ۲۵۰ هزار دانش آموز و همچنین ۸۰ هزار دانشجو به این تجهیزات نیاز دارند.

  23 مرداد 1399
بخش : جامعه
کد خبر: 68137
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز