تا دیر نشده اعلام کنید حضور فیزیکی منتفی است
واکنش وزیر سابق آموزش و پرورش به بازگشایی مدارس: اصرار می کنیم عزاداری ها در فضای بسته نباشد ولی بچه ها را به داخل کلاس می بریم

مرتضی حاجی,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
وزیر سابق آموزش و پرورش به بازگشایی مدارس در شرایط کرونا واکنش نشان داد.

تصمیم آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس و حضور دانش آموزان در کلاس ها از روز شنبه پانزدهم شهریور ۱۳۹۹ با واکنش ها و انتقادات فراوانی همراه شده است.

 

در این رابطه، مرتضی حاجی، وزیر اسبق آموزش و پرورش خطاب به حاجی میرزایی نوشت:

 

جناب آقای حاجی میرزایی، وزیر محترم آموزش و پرورش، باسلام

 

من متوجه دلیل افزایش اضطراب خانواده ها با اصرار بر حضور دانش آموزان در مدارس نمی شوم. اگر خدای نخواسته برای یک نفر مشکل ایجاد شود مملکت دچار مشکل و بهانه ای برای اعتراض گسترده فراهم می شود.

 

خصوصا که مسوولان بهداشتی هم اظهار نگرانی می کنند. مردم را از سفر منع می کنیم ولی می گوییم ۱۴ میلیون دانش آموز به مدرسه بروند. اصرار می کنیم عزاداری ها در فضای بسته نباشد ولی بچه ها را به داخل کلاس می بریم ولو با نصف کردن تعداد و دو نوبته کردن.

 

بارها گفته شده از منزل بیرون نروید حتی به دیدن پدر و مادرها نیز نروید، یا گفته شده بیش از چند نفر در فضای بسته اتاق نباشند ولی بچه ها را که کم تر از بزرگترها مراقبت می کنند به داخل کلاس می بریم. این تناقض ها چگونه توجیه می شود؟ قطعا من اگر فرزند دانش آموز داشتم به مدرسه نمی فرستادم ولو به قیمت یکسال عقب ماندن که مطمئنا با روش های موجود این اتفاق نخواهد افتاد.

 

پیشنهاد می کنم تا دیر نشده اعلام کنید حضور فیزیکی منتفی است و یا حداقل داوطلبانه است و الزامی نیست.

 

مرتضی حاجی,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش

 

  15 شهریور 1399
بخش : جامعه
کد خبر: 68378
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز