سرقت اطلاعات بانکی ۳۰ هزار کاربر تحت پوشش سامانه سجام!

سرداروحیدمجید,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
رئیس پلیس فتا ناجا بیان کرد:با اقدامات فنی و قضائی پلیس سایبری کشور، اعضای باند کلاهبرداری که تحت عنوان سامانه سجام در کشور از متقاضیان کلاهبرداری می کردند، بازداشت و به مراجع قضائی معرفی شدند.

سردار وحید مجید در تشریح این خبر عنوان کرد :ارجاع پرونده های متعدد کلاهبرداری به پلیس فتا در خصوص شکایت مال باختگان با ترفند جدید کلاهبرداری و تجزیه و تحلیل فنی پرونده های مرجوعه معلوم شد تمامی این افراد طی روزهای گذشته با مراجعه با سامانه سجام مورد سرقت اطلاعات کارت بانکی( فیشینگ) و برداشت غیر مجاز از حساب هایشان قرار گرفته اند.

 

او خاطر نشان کرد :باتوجه به کثرت پرونده های قضائی و پیچیدگی روش و شگرد مجرمانه، موضوع در کارگروه ویژه پلیس فتا مطرح شد و اقدامات فنی و عملیاتی علیه متهم یا مجرمان با استفاده از تیم کارشناسان فنی و با تجربه پلیس فتا شروع شد.

 

رئیس پلیس فتا ناجا گفت:در این رابطه رد پای یکی از مجرمان در استان زنجان کشف شد و پلیس فتا استان با کنار هم قرار دادن سایر شواهد و سر نخ های موجود در پرونده مجرمان هنگام همکاری و هماهنگی مناسب با دادستان استان زنجان اقدام عملیاتی برای شناسایی و دستگیری سایر مجرمان و متهمان پرونده شروع شد و در این رابطه ۷ مجرم آقا و خانم در استان های مختلف مورد شناسایی قرار گرفتند و با انجام اقدامات تعقیب و نگهداری تمامی مجرمان به همراه سر شاخه اصلی این باند شناسایی، دستگیر و باند مذکور متلاشی شد.

 

سردار مجید بیان داشت:اعضای این تیم هفت نفره که دانش فنی بالایی در امور رایانه ای و فنی داشتند با ایجاد سایت جعلی به طور کامل مشابه با سامانه سجام و نیز اقدامات کاملا حرفه ای در بالا نگه داشتن سامانه جعلی مذکور در رنکینگ جست و جو گوگل در هنگام مراجعه متقاضیان به سامانه تقلبی و درگاه بانکی جعلی نسبت به برداشت غیر مجاز از حساب های مالی متقاضیان اقدام می کردند.

 

وی بیان کرد :موقع دستگیری مجرمان، بانک اطلاعاتی از ۳۰ هزار حساب هموطنان و تعداد ۳ دستگاه خودرو به انضمام ۱۲ گوشی تلفن همراه و سه دستگاه لپ تاپ کشف شد.

 

سردار مجید اعلام کرد :با جمع بندی پرونده های قضائی بازگردانیده به پلیس فتا کلاهبرداری از یک هزار و ۴۰۰ نفر از متقاضیان با مبلغ بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال محرز است.

 

رئیس پلیس فتاناجا از هموطنان خواست در صورت داشتن شکوائیه قضائی مشابه موارد گفته شده با مراجعه به پلیس فتا محل سکونت پیگیر امور قضائی خود باشند و همواره کلیه کاربران فضای مجازی در هنگام نیاز با مراجعه به سایت های مشابه به جهت امور ثبت نامی به خاطر جلوگیری از حوادث مشابه، حتماً آدرس کامل را، خود یا به کمک افراد مطلع و مورد اطمینان در نوار آدرس URL وارد کرده و هیچوقت برای دسترسی به سایت های گوناگون از سامانه جستجو گوگل (Google) استفاده نکنند.

 

  20 مهر 1399
بخش : جامعه
کد خبر: 68832
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز