تبلیغ ، فروش و تزریق واکسن کرونا در فضای ‌مجازی ممنوع!/ ماجرای تورهای مسافرتی واکسیناسیون کرونا

واکسن کرونا,تبلیغ واکسن کرونا
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا ضمن تأکید بر اینکه" هرگونه تبلیغ، فروش و تزریق واکسن کرونا در فضای مجازی ممنوع است"، اخطار داد:این ترفند مجرمان سایبری برای کلاهبرداری از شهروندان است.

سرهنگ رامین پاشایی با اعلام این مطلب افزود:در پی انتشار اخبار ساخت واکسن کرونا، شاهد انجام تبلیغات گسترده با مضمون" فروش و واگذاری این دارو در فضای مجازی و بالاخص شبکه های اجتماعی" هستیم.

 

وی افزود :مجرمان سایبری با شگردهای گوناگون مانند اعطاء واکسن کرونا در قبال ثبت نام در تورهای مسافرتی و یا تبلیغات فریبنده، ثبت نام آزمایشی انسانی تزریق واکسن کرونا در کشورهای خارجی به همراه تور توریستی و تفریحی، در صدد کلاهبرداری از متقاضیان می باشندکه در این راستا تمامی تحرکات و جریان های مشابه در کارگروه ویژه پلیس فتا در حال رصد است.

 

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با بیان اینکه تنها مسیر حقیقی دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی صرفاً مجاری قانونی اعلام شده از وزارت بهداشت و درمان وآموزش پزشکی می باشد ، افزود:هرگونه تبلیغ و فروش دارو و واکسن از طریق فضای مجازی جرم به حساب میرود و با متخلفین این حوزه برخورد قانونی خواهد شد.

 

سرهنگ پاشایی اخطار داد:هموطنان در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir لینک مرکز فوریت های سایبری با ما درمیان بگذارند.

 

ماجرای تورهای مسافرتی واکسیناسیون کرونا 

همچنین دبیر کمیته ملی اخلاق در پژوهش وزارت بهداشت درباره تبلیغات برخی تورهای مسافرتی به قصد واکسیناسیون کرونا و امکان این واکسیناسیون برای مهاجرین، در شرایط دسترسی محدود کشورها به این واکسن و همچنین مراحل مطالعه انسانی واکسن ایرانی کرونا توضیح داد.

واکسن کرونا,تبلیغ واکسن کرونا

 

دکتر احسان شمسی کوشکی در گفت‌وگو با خبرنگار، درباره برخی تبلیغات تورهای مسافرتی برای تزریق واکسن کرونا و سفر به کشورهایی که واکسیناسیون را آغاز کرده‌اند، گفت: باید توجه کرد که در حال حاضر واکسن کرونا در دنیا توزیع بسیار محدودی دارد و حتی کشورهایی که واکسیناسیون کرونا را آغاز کردند، نمی‌توانند همه جمعیت‌شان را باهم تحت واکسیناسیون قرار دهند، بلکه اولویت‌بندی کردند تا واکسن را بر اساس اولویت‌بندی تزریق می‌کنند.

 

وی درباره تبلیغات تور استانبول برای تزریق واکسن کرونا که اخیرا در فضای مجازی مطرح شده، گفت: اطلاعی از اینگه واکسن کرونا در اختیار ترکیه قرار گرفته یا خیر، ندارم، اما به طور کلی اگر هم واکسن کرونایی در اختیار ترکیه قرار گرفته باشد، تعداد محدودی است که آن‌ها را اولویت‌بندی می کنند و بر اساس اولویت به افراد کشور خودشان تزریق خواهند کرد. بنابراین در حال حاضر وضعیت واکسن کرونا در دنیا به صورتی نیست که کسی بخواهد به عنوان توریست واکسیناسیون به کشور دیگری برود. در عین حال با توجه به جنبه‌های فنی که واکسیناسیون دارد، عوارض و مشکلاتی که ممکن است ایجاد شود، اصلا توصیه نمی‌شود که مردم این اقدام را انجام دهند.

  24 آذر 1399
بخش : جامعه
کد خبر: 69411
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز