«جنگل های زاگرس» همچنان در آتش می سوزد/ کمبود هلی‌کوپتر آبپاش و بالگرد برای خاموش کردن آتش

آتش سوزی منطقه حفاظت شده خائیز کهگیلویه,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,محیط زیست
فرماندار شهرستان گچساران گفت: آتش سوزی جنگل ها و مراتع منطقه "دیل" این شهرستان همچنان ادامه دارد.

علی خوانپایه در گفت و گو با خبرنگار افزود: میزان آتش سوزی جنگل ها و مراتع منطقه "دیل" این شهرستان نسبت به دیروز کمتر شده اما همچنان ادامه دارد.

 

وی اظهارکرد: در حال اعزام و انتقال نیروهای بیشتر با بالگردهای هوانیروز به منطقه دچار آتش سوزی هستیم تا بتوانیم آتش سوزی را کنترل و مهار کنیم.

 

فرماندار شهرستان گچساران بیان کرد: نیروهای مردمی و دستگاهها مختلف با امکانات و بالگردهای هوانیروز در حال تلاش برای مهار آتش سوزی هستند تا سریعتر آتش را مهار و خاموش کنیم.

 

گفتنی است که علاوه بر آتش سوزی در منطقه حفاظت شده خائیز کهگیلویه در استان کهگیلویه و بویراحمد که از روز پنجشنبه هشتم خرداد آغاز شده و همچنان ادامه دارد، جنگلها و مناطق منطقه "دیل" در شهرستان گچساران نیز از روز جمعه دچار آتش سوزی شده و این آتش سوزی ها همچنان ادامه دارد.

 

مهار آتش سوزی جنگلهای خائیز نیازمند هلی‌کوپتر آبپاش و بالگرد بیشتر

کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: هلی‌کوپتر آبپاش و بالگرد بیشتری برای کمک به مهار آتش سوزی جنگلهای خائیز نیاز داریم.

 

سید اسد الله هاشمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا در خصوص آخرین وضعیت آتش سوزی منطقه حفاظت شده خائیز کهگیلویه افزود: از صبح امروز تا کنون دو هلیکوپتر آبپاش چند بار آب پاشی کردند.

 

وی اظهارکرد: نیروهای مردمی و نیروهای محیط زیست و منابع طیبعی از ساعت ۲ بامداد تاکنون در ارتفاعات در حال تلاش برای مهار و خاموش کردن اتش سوزی هستند.

 

مدیرکل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه هم اکنون بیشترین آتش سوزی را در حوزه بهبهان استان خوزستان داریم، خاطرنشان کرد: در حوزه استان کهگیلویه و بویراحمد آتش سوزی کمتر است.

 

هاشمی تصریح کرد: هم بالگرد برای انتقال و هلی برد نیروها و هم هلی کوپتر آبپاش جهت کمک بیشتر به مهار و خاموش کردن آتش سوزی جنگلهای منطقه حفاظت شده خائیز نیاز داریم.

 

گفتنی است که هم اکنون جنگلها و مراتع دو منطقه استان کهگیلویه و بویراحمد در آتش می سوزند یکی آتش سوزی در منطقه حفاظت شده خائیز کهگیلویه است که از روز پنجشنبه هشتم خرداد آغاز شده و همچنان ادامه دارد و یکی دیگر هم جنگلها و مراتع منطقه "دیل" در شهرستان گچساران است که از روز جمعه دچار آتش سوزی شده و این آتش سوزی ها همچنان ادامه دارد.

  11 خرداد 1399
بخش : جامعه / محیط زیست
کد خبر: 67296
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز