یک کارشناس محیط زیست اعلام کرد؛
نابودی ۸۰ درصدی جنگل‌ها و منابع طبیعی ایران

نابودی جنگل ها و منابع طبیعی ایران,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,محیط زیست
کارشناس محیط زیست گفت: ۸۰ درصد جنگل ها و منابع طبیعی کشور طی ۴۰ سال اخیر نابود شده و از بین رفته و ۵۰ درصد از این نابودی ها در سی سال گذشته بوده است.

محمدرضا محبوب فر کارشناس محیط زیست با اشاره به این که در ۴۰ سال اخیر بیش از نیمی از جنگل های کشور از بین رفته اند، اظهار‌کرد: ۸۰ درصد جنگل ها و منابع طبیعی کشور طی ۴۰ سال اخیر نابود شده و از بین رفته و ۵۰ درصد از این نابودي ها در سی سال گذشته بوده است.

 

او در ادامه گفت: سالیانه ۱۲ هزار هکتار از جنگل ها در کشور نابود میشوند، بخش از تخریب جنگل ها به صورت آتش سوزی و بخشی دیگر هم جنگل تراشی است، زیرا چوب مرغوب جنگل های کشور به خارج صادر می شود.

 

کارشناس محیطزیست با اشاره به اینکه قاچاقچیان چوب حریم و امنیت لازم را دارند و کسی با آنها مقابله نمی کند، اظهار‌کرد: خاک جنگل ها به مبالغ ناچیز به فروش میرسد و در حال حاضر خاک جنگل های کشور مرغوب ترین خاک جنگل است.

 

نابودی جنگل ها و منابع طبیعی ایران,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,محیط زیست

محبوب فر گفت: پدیده فروش خاک جنگل ها از قبل وجود داشت و تخریب جنگل هام منجر به آلودگی های محیط زیست می شود و هر چقدر هم به تخریب جنگل ها افزوده شود آلودگی هوا هم تشدید می شود.

 

وی اظهار کرد: فروش خاک حاصلخیز جنگل منجر به از بین رفتن پوشش گیاهی و جانوری خواهد شد.

  26 مهر 1399
بخش : جامعه / محیط زیست
کد خبر: 68902
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز