ابلاغ اساسنامه شورای راهبري پناهگاه حيات وحش و ذخيره گاه زيستكره میانکاله به استانداران گلستان و مازندران

https://img9.irna.ir/d/r2/2019/08/26/4/156579578.jpg

به گزارش صیدنیوز، مدیر کل حفاظت محیط زیست گلستان گفت: با دستور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، اساسنامه شورای راهبري پناهگاه حیات وحش و ذخیره گاه زیستکره میانکاله به استانداران گلستان و مازندران ابلاغ شد.

محمدرضا کنعانی با بیان اینکه از این پس استان گلستان نیز در خصوص تصمیمات مربوط به پناهگاه حیات وحش و ذخيره گاه زیستکره میانکاله سهیم خواهد بود؛افزود: مطابق با اساسنامه ابلاغی، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور رئیس این شورای راهبري است و استانداران گلستان و مازندران، معاونين محیط زیست دریایی و تالاب ها و محيط زيست طبيعي سازمان حفاظت محیط زیست، نمایندگان مجلس، مدیران کل حفاظت محیط زیست، نماینده سمن ها، جوامع محلي و صاحبنظران دانشگاهی هر استان گلستان و مازندران عضو این شورا هستند.

کنعانی افزود: دبیر این شورا معاون محیط زیست طبيعي و تنوع زيستي سازمان حفاظت محیط زیست است و یک کمیته فنی نیز متشکل از صاحبنظران و فرمانداران شهرستان هاي  مجاور پناهگاه حيات وحش و ذخيره گاه زيستكره میانکاله در استان هاي گلستان و مازندران در آن عضو هستند که وظیفه مشورتی دارد.

کنعانی تصریح کرد:این شورا به استناد بند " ط " ماده ۳۸ قانون برنامه ششم توسعه کشور و در راستای برنامه عمل حفاظت و مدیریت مناطق چهارگانه محیط زیست جهت بهبود مدیریت پناهگاه حیات وحش و ذخيره گاه زيستكره میانکاله با رویکرد بهره برداري از ظرفیت های داوطلبانه و مشارکت اشخاص حقیقی و حقوقی با اولویت جوامع محلی و سازمان های مردم‌نهاد تشکیل شده است.

پناهگاه حیات وحش و ذخيره گاه زيستكره میانکاله در جنوب دریاچه خزر و در محدوده جغرافیایی استانهای گلستان و مازندران واقع شده است.

  18 آذر 1399
بخش : جامعه / محیط زیست
کد خبر: 69375
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز