بسته‌های اینترنت بدون اینستاگرام در راه هستند

جمال هادیان,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,اخبار فناوری اطلاعات

سرپوش دیجیتالی - «سید جمال هادیان»، رییس مرکز روابط عمومی ارتباطات و فناوری اطلاعات، خبر داد نامه‌ای که اخیراً در رابطه با محدودسازی برای اینستاگرام منتشر شده است ارتباطی با فیلترینگ این شبکه اجتماعی ندارد.

 

هادیان در توییتر با انتشار تصویر این نامه، نوشت:

«این نامه محرمانگی ندارد و به صادر کننده تذکر داده شده. ماجرا به ابلاغیه مرکز ملی فضای مجازی بازمی‌گردد.ارتباطی با فیلتر هم ندارد. خواسته‌اند که این امکان فراهم گردد تا اگر خانواده‌ای بسته اینترنتی بدون اینستاگرام بخواهد، امکانش فراهم باشد.»

 

جمال هادیان,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,اخبار فناوری اطلاعات

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن تاکید بر این موضوع که نامه صادر شده اشتباها برچسب «خیلی محرمانه» داشته است، اظهار کرد که این نامه ارتباطی با فیلترینگ ندارد. هادیان در واقع به خواسته‌ کسانی که از آنها نام‌ نمی‌برد اشاره می‌کند که رییس رگولاتوری را ملزم به نامه‌نگاری به اپراتورهای اینترنت کشور کرده است.

 

با این حال باید توجه کرد که اگرچه خود نامه ارتباطی با فیلترینگ ندارد اما سیگنالی است از سوی مخالفان تنها شبکه اجتماعی فیلتر نشده در کشور؛ تصمیم‌گیرانی که فضای اینستاگرام را مناسب خانواده‌ها نمی‌دانند و تشخیص می‌دهند جامعه مخاطبی برای بسته‌های اینترنتی بدون اینستاگرام وجود دارد.

 

منابع مختلف در روزها و هفته‌های اخیر اشاره کرده‌اند که اصرار به فیلتر شدن اینستاگرام همچنان ادامه دارد و محدود کردن دسترسی به اینستاگرام به اشکال گوناگون حتی به غیر از فیلتر شدن آن در حال بررسی است. حتی «جواد جاویدنیا»، سرپرست معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور نیز به تازگی در گفتگویی با ایسنا اشاره کرده بود که اینستاگرام باید چند سال پیش فیلتر می‌شد. او اینستاگرام را یک بستر جرم‌خیز و جرایم رو به رشد در اینستاگرام را یک «فاجعه» دانسته بود.

  1 دی 1397
بخش : فناوري و اطلاعات
کد خبر: 60795
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز