اُفت وحشتناک ارزش فیسبوک در یک روز

فیس‌بوک بدترین روز تاریخ خود را با کاهش ۱۹ درصدی ارزش سهام خود تجربه کرد.

بدین ترتیب بیش از 119 میلیارد دلار از ارزش سهام این کمپانی از دست رفت و مارک زاکربرگ به‌عنوان مدیر اجرایی در کمتر از 24 ساعت بیش از 12 میلیارد دلار از سرمایه شخصی خود را از دست داد و وی را به پله پنجمین ثروتمند دنیا تنزل داد.

کارشناسان سقوط 20 درصد دیگر از ارزش سهام فیس‌بوک را پیش‌بینی کرده‌اند که بدین ترتیب قیمت هر سهم زیر 140 دلار معامله خواهد شد.

پس از کاهش رشد کاربران در فیس‌بوک و کاهش درآمد فصل دوم سال مالی، این سقوط دور از انتظار نبود که رسوایی‌های اخیر درباره نقض حریم خصوصی و انتخابات 2016 آمریکا، کاهش کاربران و فشار شدید اتحادیه اروپا برای رعایت حریم خصوصی کاربران؛ عوامل این سقوط هستند.

گفته می‌شود پس از رسوایی «کمبریج آنالیتیکا» 8 سهامدار داخلی بیش از 3.9 میلیارد دلار از سهام خود را فروختند که 90 درصد از این سهام متعلق به زاکربرگ بوده که بلومبرگ نوشته است این کار تصمیم تجاری قبلی برای استفاده در امور خیریه بوده است!

در حال حاضر ارزش کمپانی فیس‌بوک به 511 میلیارد دلار رسیده است.

کاهش ۱۱۹ میلیارد دلاری ارزش فیسبوک در یک روز

  6 مرداد 1397
بخش : فناوري و اطلاعات
کد خبر: 63230
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز