قطع ترافیک با دستور مراجع امنیتی است
ایجاد اختلال در اینترنت؛ برای اینترنت خوابی دیده‌اید، آقای آذری جهرمی؟

اینترنت در ایران,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,اخبار فناوری اطلاعات
اخباری از سراسر کشور می‌رسد که نشان می‌دهد دسترسی به اینترنت با بعضی نقاط با مشکل مواجه شده. بعضی کاربران از قطعی اینترنت خود خبر می‌دهند و بسیاری می‌گویند با کندی اینترنت یا قطع شدن وی‌پی‌ان‌هایشان مواجه شده‌اند.

با توجه به این که در آستانه پنجم دی هستیم و عده‌ای در داخل و خارج از کشور پیام‌هایی برای تجمع در این روز داده‌اند، گمانه‌زنی‌ها مبنی بر قطع شدن اینترنت در این روز شروع شده و شهروندان می‌گویند کندی و اختلالات امروز نشانه مشکلات جدی‌تر برای اینترنت در ساعات آینده است.

 

این پیش‌بینی با توجه به حضور جدی‌تر نیروهای حافظ نظم در سطح شهر و اقدامات دیگر ممکن است تعبیر شود.

 

انتظار این است که وزیر محترم ارتباطات سریعتر خبررسانی کند و حتی اگر قرار بر قطع شدن اینترنت است، اعلام کند تا مردم بتوانند برای زندگی خود برنامه‌ریزی بهتری داشته باشند و با شوک روبرو نشوند.

 

تکمیلی:/

چرا اینترنت در کشور دچار اختلال شد؟

اینترنت چند شهر قطع و یا با اختلال همراه شده است. این خبری است که از چندین شهر به خصوص استان البرز به گوش می رسد.

 

خبرنگار ایران برای پیگیری اختلال در اینترنت با شرکت ارتباطات زیرساخت تماس گرفت که روابط عمومی این شرکت قطعی اینترنت و اختلال در شبکه اینترنت همراه و ثابت را تایید نکرد و به «ایران» گفت: شبکه اینترنت ثابت و همراه هیچ شهری  قطع نیست و اختلال ندارد و همچنان شبکه برقرار است.


اما یک منبع آگاه در یکی از اپراتورهای تلفن همراه قطعی اینترنت را در چند استان از جمله اصفهان، فارس، خوزستان، کرمانشاه، کردستان ، البرز و بخش های غرب استان تهران را تایید کرد.


در همین راستا  گفته می شود بنابر گزارش های مردمی اینترنت نسل چهارم همراه در ۵ استان کشور  امروز از دسترس خارج شده است. این در حالی است که اینترنت نسل سوم که سرعت به مراتب کمتری از نسل چهار دارد، همچنان در دسترس است.


به نظر می رسد این محدودیت ها بر اینترنت با تصمیم شورای امنیت کشور (شاک) برای مقابله با فراخوان های ضد انقلاب برای ۵ دی ماه ایجاد شده است.

 

قطع اینترنت خانگی در شیراز
دسترسی اینترنت خانگی در شیراز و برخی شهرستان های فارس از دسترس کاربران خارج شد.

 

به گزارش ایلنا، برخی کاربران اینترنت خانگی از نقاط مختلف شیراز با دفتر خبرگزاری ایلنا در شیراز ، از قطع اینترنت های خود خبر دادند.

 

برپایه این گزارش از صبح امروز - چهارشنبه -۴ دی ماه - بیشتر شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت با مشکل مواجه شده و برخی نیز قطع شدند.

 

پیگیری‌ها‌ی ایلنا حاکی است، اینترنت همراه در شیراز نیز با مشکل مواجه شده و سرویس‌دهی به شهروندان در شبکه‌های همراه اول و ایرانسل مختل شده است و کاربران به سختی می توانند به سایت و شبکه های اجتماعی نظیر واتساپ و اینستاگرام دسترسی پیدا کنند.

 

قطع ترافیک بین‌الملل تلفن‌های همراه در چند استان/ قطع ترافیک با دستور مراجع امنیتی است/ احتمال افزایش تعداد استان‌ها
یک منبع آگاه در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از قطع ترافیک بین‌الملل خطوط تلفن‌های همراه در چند استان به دستور مراجع امنیتی خبر داد.

 

به گزارش ایلنا؛ از صبح امروز خبرهای حاکی از محدویت به دسترسی اینترنت در برخی استان توسط کاربران گزارش شد.

 

یک منبع آگاه در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت‌وگو با ایلنا ضمن تائید این خبر اظهار کرد: البته محدویت به دسترسی اینترنت تنها مربوط به ترافیک بین‌الملل خطوط تفلن‌های همراه است.

 

وی افزود: محدویت به دسترسی اینترنت ترافیک داخلی را شامل نمی‌شود.

 

این منبع آگاه تاکید کرد که قطع ترافیک با دستور مراجع امنیتی است.

 

وی تعداد استان‌های که اکنون شامل قطع ترافیک بین‌الملل خطوط تلفن‌های همراه شده‌اند را استان‌های البرز، کردستان، زنجان و شیراز عنوان کرد.

 

به گفته این منبع آگاه احتمال افزایش تعداد استان‌‌های که شامل قطع ترافیک بین‌الملل خطوط تفلن‌های همراه می‌شوند وجود دارد.

  4 دی 1398
بخش : فناوري و اطلاعات
کد خبر: 65914
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز