افزایش ۴۰ تا ۵۰ درصدی قیمت گوشی/ کاهش قیمت‌ کالاهای IT تا ۲۰ روز آینده؛فعلا گوشی نخرید!

قیمت‌های نجومی لپ‌تاپ و گوشی هوشمند,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,موبایل و تبلت
وی قیمت‌های نجومی اعلام شده لپ تاپ را غیرواقعی خواهند و گفت: توجه شود که قیمت لپ تاپ با توجه به مدل و برند متفاوت هستند، اما افزایش قیمت‌ها در کل فقط در حد ۱۰ تا ۱۵ درصد بوده است.

رئیس کمیته تخصصی تلفن همراه کشور گفت: از حدود چهار ماه پیش شاهد افزایش قیمت ۴۰ تا ۵۰ درصدی قیمت گوشی بوده‌ایم.

 

محمد مهدی غفوریان در گفت و گو با ایسنا در خصوص وضعیت قیمت‌ها در بازار تلفن همراه گفت: این روزها قیمت همراه حالتی بینابین دارد و به نوعی افزایش یا کاهش چشمگیری نداشته است.

 

غفوریان در خصوص نوسان قیمت تلفن همراه گفت: از حدود سه یا چهار ماه پیش شاهد افزایش قیمت ۴۰ تا ۵۰ درصدی بودیم اما این عدد در حال حاضر در محدوده ۱۰ تا ۱۵ درصد است.

 

وی از تخصیص نیافتن ارز نیمایی به واردات گوشی خبر داد و گفت: نسبت به یک ماه گذشته افزایش ثبت سفارش واردات داشته‌ایم اما این به معنی برگشتن به سرعت قبل در واردات نیست، البته عدم تخصیص ارز نیمایی هم باعث ایجاد مشکلاتی شده است.

 

رئیس کمیته تخصصی تلفن همراه کشور در ادامه افزود: به مردم توصیه می‌شود تا حدود یک ماه آینده از خرید تلفن همراه خودداری کنند و منتطر بمانند تا بازار به ثبات برسد.

 

قیمت‌های نجومی لپ‌تاپ و گوشی هوشمند,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,موبایل و تبلت

 

 رئیس اتحادیه فناوران رایانه:کاهش قیمت‌ کالاهای IT تا ۲۰ روز آینده/ قیمت‌های نجومی لپ‌تاپ غیرواقعی است

رئیس اتحادیه فناوران رایانه گفت:‌ حداقل تا ۲۰ روز آینده با ترخیص کالا‌ها از گمرک و توزیع آن در بازار با کاهش قیمت مواجه خواهیم بود و امیدواریم همکاران با این مسئله هیجانی برخورد نکنند.

 

محمد فرجی در گفت‌‌وگو با ایلنا، در خصوص افزایش قیمت کالاهای IT در بازار گفت: این افزایش قیمت‌ها به دلیل بسته بودن سایت ثبت سفارش بوده است. در زمان ثبت سفارش پیغام خطایی با عنوان امکان تولید داخل دارد ظاهر می‌شد، درحالی که ما در داخل تولیدی بر روی آن کالاها نداریم.

 

وی با بیان اینکه این مشکل در حال حاضر رفع شده است، گفت: توجه شود که این افزایش قیمت به دلیل بالابردن قیمت‌ها توسط اعضای این صنف نبوده است، بلکه این افزایش قیمت به دلیل خالی بودن انبارها و عدم واردات این لوازم در چند ماه اخیر بوده است، لذا فروشندگان برای آنکه بتوانند سفارش مشتری را فراهم نمایند، آن را از فروشندگان دیگر تهیه می‌کردند که این مسئله موجب چرخش کالا در بین واسطه‌ها و افزایش قیمت‌ها شده است.

 

رئیس اتحادیه فناوران رایانه مسئله بعدی که می‌تواند در افزایش قیمت‌های این اجناس دخیل باشد را خارج شدن آن گروه کالایی است که ارز نیمایی می‎گرفتند، بر این اساس قیمت‌های تمام شده با توجه به نرخ ارز آزاد محاسبه خواهد شد .

 

فرجی با اعلام خبر تعدیل قیمت کالاها تا چند روز آینده، گفت: حداقل تا ۲۰ روز آینده با ترخیص کالا‌ها از گمرک و توزیع آن در بازار با کاهش قیمت مواجه خواهیم بود و امیدواریم همکاران با این مسئله هیجانی برخورد نکنند.

 

وی تصریح کرد: در روزهای شیوع بیماری کرونا به ضرورت کالاهای IT در کشور پی برده شده است، بنابراین لازم است، باتوجه به شعار سال جدید با عنوان " جهش تولید" تمامی فعالیت‌های کشور برای تحقق این شعار باشد، و برای این منظور در حوزه IT ابتدا باید واردات تسهیل شود تا به وسیله آن کارخانجات بتوانند فعالیت خود را به طور پیشرفته‌تر ادامه دهند. ناگفته نماند که هرچه ساختار به روزتر باشد، هزینه‌های تولید در کارخانه‌ها کاهش یافته و در نتیجه قیمت تمام شده اجناس کمتر می‌شود و در آن صورت می‌توان کیفیت کالا را افزایش داد.

 

رئیس اتحادیه فناوران رایانه با اشاره به درایت مدیران در وزارت صمت گفت: امیدواریم همچنان که در بحث بازشدن سیستم ثبت سفارش تسهیل صورت گرفت، درمورد ارز و واردات نیز چنین اتفاقی رخ دهد تا قیمت کالاها تعدیل شده و کالا به دست مصرف کننده واقعی برسد.

 

وی قیمت‌های نجومی اعلام شده لپ تاپ را غیرواقعی خواهند و گفت: توجه شود که قیمت لپ تاپ با توجه به مدل و برند متفاوت هستند، اما افزایش قیمت‌ها در کل فقط در حد ۱۰ تا ۱۵ درصد بوده است.

 

فرجی درخصوص وجود دلالان در این صنف نیز گفت: به دلیل وجود حساسیت‌ها و تارگت‌های خاص که در واردات این کالاها وجود دارد در این نوع تجارت نمی‌توان به صورت معمول در بازار دلالی کرد. مسئله دیگر عدم اطلاع از زمان ارائه مدل و ارتقاء کیفیت در این حوزه است که احتمال دپو آن را پایین می‌آورد زیرا درصورت ارائه مدل جدید در مدل قبلی کاهش قیمت وجود خواهد داشت.

  27 اردیبهشت 1399
بخش : فناوري و اطلاعات
کد خبر: 67190
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز