نحوه صدور گواهی کدپستی به صورت غیرحضوری در سامانه پست

صدور گواهی کدپستی,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,اخبار فناوری اطلاعات
امکان صدور گواهی کدپستی ده رقمی به صورت الکترونیکی و غیرحضوری در سامانه پست، فراهم شد.

کاوه دولتی مدیر کل جغرافیایی و اطلاعات مکانی شرکت ملی پست گفت:در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی خود در کمک به افزایش سلامت شهروندان و مقابله با ویروس کرونا (corona) ، بیش از پیش به دنبال الکترونیکی کردن خدمات خود و کاهش ترددهای شهروندان هستیم.

 

وی افزود:با ایجاد امکان صدور گواهی کدپستی ده رقمی به صورت الکترونیکی، تمامی افراد حقیقی و حقوقی می توانند گواهی کدپستی خود را بدون مراجعه حضوری به واحدهای پستی دریافت کنند.

 

دولتی تاکید کرد:گواهی کدپستی نیاز به داشتن مهر پست ندارد و مردم می توانند این گواهی را با مراجعه به سامانه شرکت پست و با استفاده از اینترنت شخصی یا هر جای دیگری دریافت کنند.

 

وی تصریح کرد :با توجه به اینکه صفر تا صد دریافت گواهی کدپستی الکترونیکی است، بنابراین متقاضیان می توانند پرینت( گواهی) دریافت شده از سامانه که حاوی بارکد ۲۰ رقمی است را به سازمان ها و دستگاه های مربوطه تحویل دهند زیرا که ملاک اعتبار گواهی، داشتن این بارکد یونیک است.

 

به گفته مدیر کل جغرافیایی و اطلاعات مکانی شرکت ملی پست، شرکت ها و سازمان ها با دریافت گواهی کدپستی خدمت گیرنده، می توانند به وب سرویس صحت سنجی که در اختیار دارند مراجعه کرده و تائیدیه اعتبار بارکد درج شده در گواهی را دریافت کنند.

 

وی بر تداوم برنامه های پست در تسهیل دریافت گواهی کدپستی ده رقمی تأکید کرد و افزود:پرتال جامع GNAF نیز به زودی با هدف ارائه خدمات مرتبط با سرویس های دولت به مردم، دولت به کسب و کارها و دولت به دولت به صورت یکجا، راه اندازی خواهد شد.

  14 مرداد 1399
بخش : فناوري و اطلاعات
کد خبر: 68017
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز