قابلیت Expiring Media به واتس آپ می‌آید

قابلیت Expiring Media در واتساپ,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن ها
واتساپ روی قابلیت Expiring Media کار می‌کند.

بررسی ها نشان می دهد واتساپ روی قابلیتی با اسم Expiring Media کار می کند. محتواهای چندرسانه ای ارسال شده ازطریق این قابلیت بعد از دیدن شدن به صورت خودکار حذف می شوند.

 

واتساپ (WhatsApp) پیام رسان محبوب فیس بوک است که اشخاص بسیار زیادی در سراسر جهان از آن استفاده می کنند؛ با این حال ازلحاظ قابلیت های کاربردی، فاصله ی زيادي تا پیام رسانی مثل تلگرام دارد. در چند وقت اخیر توسعه دهندگان واتس‌اپ (WhatsApp) تلاش کرده اند این پیام رسان را به قابلیت های جدیدی تجهیز کنند تا تجربه ی کار با آن لذتبخش تر شود.

 

گزارشی جدید نشان می دهد تیم توسعه ی واتساپ از مدتی پیش کار روی چند قابلیت جدید را شروع کرده و احتمالا این قابلیت ها در آینده ای نه چندان دور به واتساپ اضافه خواهند شد. مدتی پیش، گفته شده بود دو قابلیت در حال توسعه برای واتساپ هستند:یکی پشتیبانی از چند دستگاه و دیگری پشتیبانی از حسگر اثرانگشت برای واتساپ وب.

 

در همین زمنیه، به تازگی رسانه ی WABetaInfo که سابقه ی درخشانی در زمینه ی افشای اطلاعات مربوط به قابلیت های معرفی نشده ی واتساپ دارد، دست بکار شده و در گزارشی جدید سراغ قابلیتی دیگر رفته است. بر اساس گزارش جدید WABetaInfo، تیم توسعه ی واتساپ هم اکنون روی قابلیت محتوای چندرسانه ای منقضی شونده (Expiring Media) کار می کند که شبیه به یکی از قابلیت های اسنپ چت به منظور حذف خودکار محتوای چندرسانه ای است. Expiring Media را میتوان افزونه ی جدیدی برای قابلیت Expiring Messages به حساب آورد.

 

WABetaInfo در گزارش خود می نویسد بعد از انتخاب عکس یا ویدئو یا تصویر متحرک (گیف) با هدف ارسال آن برای مخاطب، میتوانید گزینه ی جدیدی انتخاب کنید تا محتوایی که ارسال می کنید، بعدا پاک شود. اسکرین شات های زیر را مشاهده کنید:

در مثال بالا، ارسال تصویر را مشاهده می کنیم که بعد از ارسال، تصویر به طور کلی حذف می شود. بطور واضح تر، حذف تصویر وابسته به دیده شدن آن است. بعد از این که تصویر دیده شد، اثرهای آن از صفحه ی چت پاک می شود و از نشان داده شدن پیغامی همچون «این محتوای چندرسانه ای منقضی شده است» (This media is expired) خبری نخواهد بود. نحوه ی نمایش محتواهای منقضی شونده بگونه ای است که میتوانید از روی ظاهرشان تشخیص دهید با محتوای عادی طرف نیستید و به محض مشاهده کردن آنها، ناپدید خواهند شد.

 

قابلیت Expiring Media در واتساپ,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن ها

آن طور که بنظر میرسد، فعلاً قابلیت Expiring Media تایمر مشخصی برای حذف محتوای چندرسانه ای ندارد. به گفته ی WABetaInfo، هروفت چت بسته شود، فایلی که برای مخاطب فرستاده اید، به صورت خودکار حذف خواهد شد. در حال حاضر، دقیقا نمی دانیم که حذف محتوا وابسته به بسته شدن چت به دست کدام طرف (فرستنده یا دریافت کننده ی پیام) است؛ ولی به احتمال زیاد، دریافت کننده ی پیام مدنظر است. افزون براین، رسانه ی WABetaInfo می نویسد پیغامی مبنی بر منقضی شدن محتوای چندرسانه ای در قالب چت به نمایش درنمی آید و نحوه ی عملکرد قابلیت Expiring Media بگونه ای خواهد بود که انگار فایل چندرسانه ای مدنظر هیچگاه ارسال نشده است.

 

ممکن است شخصی که تصویر یا ویدئو را دریافت کرده، بخواهد از آن اسکرین شات بگیرد. دقیقا نمی دانیم که واتساپ به صورت خودکار از این کار جلوگیری می کند یا چنین قابلیتی در پلتفرم گنجانده نمی شود. پیش تر دیده ایم که اسنپ چت قابلیتی مشابه Expiring Media به پلتفرم خود اضافه کرده بود. هروقت دریافت کننده ی پیغام بخواهد از آن اسکرین شات بگیرد، این موضوع به فرستنده اطلاع داده می شود.

 

در حال حاضر، مشخص نشده است که واتساپ قابلیت Expiring Media را کِی به پلتفرم خود اضافه می کند و حتی ممکن است یک سال تا روی کار آمدن Expiring Media فاصله داشته باشیم. قابلیت هایی مثل حالت تاریک (Dark Mode) و تصدیق هویت ازطریق اثرانگشت قابلیت هایی بودند که اضافه شدن آنها به نسخه ی نهایی واتساپ چند ماه طول کشید.

  3 مهر 1399
بخش : فناوري و اطلاعات
کد خبر: 68652
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز