واتساپ محتوای چت‌های خصوصی ما را می‌بیند؟/ اطلاعات کاربران از سال ۲۰۱۶ در اختیار فیسبوک است!

واتساپ,محتوای کاربران واتساپ در فیس بوک
واتساپ برای شفاف سازی در مورد سیاست های حریم خصوصی، صفحه ی FAQ وب سایت خود را به روز کرده است تا به برخی از شبهات پاسخ دهد.

در اوایل ماه جاری میلادی، واتساپ (WhatsApp) شروع به نشان دادن یک نوتیفیکیشن درون برنامه ای کرد که از به روزسانی سیاست های حریم خصوصی این پیام رسان  حکایت دارد. براساس قوانین جدید، کاربران واتساپ برای ادامه ی استفاده از این اپلیکیشن باید حتماً با سیاست های به روزشده موافقت کنند؛ در غیر اینصورت امکان کار با واتساپ را از دست خواهند داد.

 

براساس سیاست حریم خصوصی جدید واتساپ، کاربران باید قبول کنند که اطلاعات شخصی شان در دسترس فیس بوک قرار بگیرد. در پی نمایش این نوتیفیکیشن، بسياري از کاربران نگران حریم خصوصی شان شدند و همین موضوع باعث شد استفاده از پیام رسان های دیگر نظیر تلگرام و سیگنال به شدت افزایش پیدا کند. براساس گزارش اندروید سنترال، واتساپ به تازگی صفحه ی FAQ وب سایت رسمی خود را به روز کرده است تا درباره ی برخی از شایعه هایی که طی روزهای اخیر پخش شده اند شفاف سازی کند.

 

بررسی ها نشان می دهد قانون جدید واتساپ برای به اشتراک گذاری اطلاعات شخصی کاربران با فیسبوک از سال ۲۰۱۶ عملی شده است و این یعنی اکثر کاربران واتساپ بدون اینکه بدانند، چند سال اطلاعاتشان را در اختیار فیسبوک قرار می دهند.

 

واتساپ در صفحه ی FAQ خود می گوید سیاست هایی که به تازگی وضع کرده است ، حریم خصوصی پیغام هایی که کاربران بر بستر واتساپ برای یکدیگر می فرستند متأثر نمی کند. پیغام های شخصی در چت های واتساپ با سیستم رمزنگاری سرتاسری (End- to- End Encryption) محافظت می شوند؛ این یعنی نه واتساپ و نه فیس بوک امکان دسترسی به محتوای چت ها یا مشاهده ی لوکیشنِ به اشتراک گذاشته شده را ندارند. قوانین حریم خصوصی جدید واتساپ، صرفا زمانی روی شما اثر می گذارد که به یک کسب وکار پیغام بدهید.

 

واتساپ,محتوای کاربران واتساپ در فیس بوکصفحه FAQ جدید واتساپ ‎/ WhatsApp و جزئیات سیاست جدید حریم خصوصی

اگر بخواهید از قابلیت های تجاری واتساپ استفاده کنید، امکان دارد فعالیت هایتان در زمینه ی خرید محصول در دسترس واتساپ قرار بگیرد تا تجربه ی شما از حضور در واتساپ شخصی سازی شود. این داده ها باعث می شوند تبلیغات فیسبوک و اینستاگرام برایتان شخصی سازی شود. فیسبوک همچنین امکان دارد داده های مربوط به نحوه ی تعامل شما با تبلیغاتی که دارای گزینه هایی خاص به منظور فرستادن پیغام به کسب وکارها در واتساپ هستند استفاده کند تا تبلیغات به نمایش درآمده برای شما را شخصی سازی کند.

 

واتساپ می گوید برخی از کسب وکارهای بزرگ نیاز دارند از سرویس های میزبانی به منظور مدیریت ارتباط با مشتری استفاده کنند. دقیقا به همین دلیل است که واتساپ به کسب و کارها امکان می دهد از سرویس های میزبانی امن فیسبوک به منظور مدیریت چت های واتساپ، پاسخ دادن به سوال ها و فرستادن اطلاعات کاربردی نظیر رسید خرید بهره بگیرند. در ادامه ی بیانیه آمده است: «برای برقراری ارتباط با یک کسب وکار، چه از گوشی استفاده کنید چه ایمیل یا واتساپ فرقی ندارد؛ آن کسب وکار می بینید شما چه می گویید و احتمال دارد از آن اطلاعات برای اهداف تبلیغاتی خود استفاده کند که ممکن است شامل تبلیغات در فیسبوک هم بشود.»

 

 

  25 دی 1399
بخش : فناوري و اطلاعات
کد خبر: 69651
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز