پرسپولیس 1-0 استقلال؛ برد ناپلئونی قرمز پوشان در دربی85

 

قرمز پوشان پایتخت با تک گل علی پور از روی نقطه پنالتی توانستند بردی دیگر را در داربی تجربه کند.

در حساس ترین بازی نیم فصل اول لیگ برتر ایران دو تیم بزرگ پایتخت از ساعت 16:40 در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند. این هشتادو پنجمین دربی استقلال و پرسپولیس در طول تارخ محسوب می شود.

ترکیب استقلال
حسین حسینی، غفورى، چشمی، مجید حسینی، زکی پور، اسماعيلی، ابراهیمی، باقری، حیدرى، قربانی و شجاعیان

ترکیب پرسپولیس
علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل‌زاده، سید جلال حسینی، محمد انصاری، کمال کامیابی نیا، بشار رسن،حسین ماهینی، ربیع خواه، امیری، علیپور و منشا

بازیکنان پرسپولیس
بازیکنان پرسپولیس

بازی در شرایطی آغاز شد که بازیکنان دو تیم پیش از آغاز مسابقه برای احترام به ابراهیم آشتیانی یک دقیقه سکوت کردند. داور مسابقه حدودا با دو دقیقه تاخیر سئت آغاز بازی را زد تا هشتادو پنجمین دربی پایتخت رسما آغاز شود.

بازی در 10 دقیقه اول با سرعت بالایی دنبال شد تا هواداران یک بازی جذاب شاهد باشند، یکی از حساس ترین موقعیت های بازی در این دقایق را سید جلال برگشت داد. بعد از گذشت دقایقی بازی فرم خود را پیدا کرد .

در دقیقه 21 بازی علی علی پور روی توپی که منشا با ضربه سر برایش فراهم کرد از پشت روزبه چشمی فرار کرد  تا مدافع آبی پوشان مجبور شود روی او خطای پنالتی انجام دهد. علی پور خودش پشت ضربه پنالتی ایستاد و بر خلاف جهت حسینی توپ را به گل تبدیل کرد.


بعد از گل بازیکنان استقلال فشار خود را بر روی دروازه پرسپولیس افزایش دادند و بیشتر حملات آن ها از جناح راست با کار های ترکیبی خسرو و غفوری بود ولی سدی به نام سید جلال حسینی مانع از به وجود آمدن موقعیت گل آن چنانی برای آبی ها شد. در نهایت بازی با همان تک گل در نیمه اول پایان یافت. چشمی و ربیع خواه از دو تیم با کارت زرد داور در نیمه اول جریمه شدند.

بازی در نیمه دوم با حملات پی در پی آبی پوشان شروع شد. اما حملات پی در پی آبی ها با ضد حملات و حرکات تکنیکی بشار رسن به خوبی جواب داده می شود. شفر اولی تعویض بازی را با بیرون کشیدن فرشید باقری و جایگزین کردن جابر انصاری رقم زد .

بعد از این تعویض برانکو هم دست به کار شد و بشار رسن ستاره تیمش را که مصدوم هم شده بود از زمین بیرون کشید و مسلمان را به بازی آورد. بازی در 15 دقیقه دوم به جز یکی دو موقعیت برای دو تیم چیز خاصی نداشت.  از جمله نکات جالب بازی در این دقایق خطاهای پر تعداد بازیکنان دو تیم و اعتراض های شفر به داور است.

سجاد شهباز زاده دومین تعویضی استقلال در دقیقه 73 بود که به جای علی قربانی به بازی آمد. بازی تا دقیقه 82 با همان نتیجه 1-0  در جریان بود.  مربیان دو تیم با تعویض های خود سعی در عوض کردن روند بازی به نفع خود داشتند ولی کار با همان تک گل علی پور به نفع پرسپولیس خاطمه یافت.

تعداد زیاد کارت زرد ها و اشیاء که هواداران دو تیم به سمت زمین از نکات زشت دربی 85 بود.

پرسپولیس با این سه امتیاز بار دیگر به رده دوم جدول صعود کرد و استقلال هم با 4 گل زده کماکان در رده 13 جدول قرار گرفت.

  4 آبان 1396
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز